Thread: VIRUS H1N1
View Single Post
Old 11-11-2009   #27
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

U razgovoru sa mojom ljecnicom ,koja je insistirala na vakcinaciju protiv "obicne"gripe dobila sam potvrdu da vakcina protiv svinjske gripe sadrzi odista nove tvari koje nisu dugo znalacki ispitane niti dovoljno oprobane.Upravo me je ta cinjenica poljuljala u namjeri da je primim.Pitanje koje se namjece je :"Ako ovo odista nije neki farmaceutsko-medijski komplot,ako postoji ozbiljne relevantne cinjenice da ce doci do pandemije,zasto se ne ponude vakcine bez tih novih sustava?
Ne zelim zvucati paranoicno ali neke daleke 1974 godine su u USA koliko se ja sjecam napravili neki slican scenario,masovnu histeriju i paniku,nakon vakcinacija je oko 12 milijuna Amerikanaca ostalo sa zdravstvenim poslijedicama u obliku teskih neuroloskih oboljenja(inkompletne ili kompletne paralize).
Jos jedan podatak u Njemackoj je minule godine umrlo od komplikacije obicne gripe negdje oko 16000 ljudi ,u svijetu oko ako se ne varam 1,5 milijuna ljudi.Zasto to nije dobilo na publicitet kao svinjska gripa?
Bez obzira na sve.svako je dovoljno pismen i mudar da odluci sta mu je ciniti.
Mene na koncu zanima ako se odista nakon par godina l desetljeca sa 100% sigurnstcu moze dokazati da je vakcina protiv svinjske gripe izazvala teska ostecenja imunoloskog,nervnog sistema ko ce preuzeti odgovornost za to?
__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote