Thread: Formula 1
View Single Post
Old 01-10-2006   #24
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 40
Posts: 1,759
Default

Vozač Ferarija Mihael Šumaher i aktuelni svetski prvak Fernando Alonso iz ekipe Renoa, potpuno poravnati ulaze u samu završnicu ovogodišnjeg šampionata Formule 1.



Uprkos činjenici da je startovao tek sa šeste pozicije i da je u početnoj fazi trke zaostajao za Špancem više od 20 sekundi, Šumaher je trijumfovao na trci za Veliku nagradu Kine u Šangaju i u generalnom plasmanu se izjednačio sa Alonsom, koji je u subotu osvojio pol-poziciju, ali je nedeljnu trku završio kao "tek" drugi.



Dvojica ljutih rivala sakupila su po 116 bodova, obojica ove sezone imaju po šest pobeda i boriće se do poslednjeg daha na preostale dve staze - 8. oktobra u Suzuki za VN Japana i 22. oktobra na Interlagosu za VN Brazila.



Djankarlo Fizikela (Reno) je treći sa 63 boda, Felipe Masa (Ferari) četvrti sa 62, a Kimi Raikonen (Meklaren) peti sa 57 bodova.



"Vrlo je važno što sam na treningu uspeo da zauzmem šesto mesto, jer je moglo biti mnogo gore. Posle teškog početka po kiši, naše gume su počele da funkcionišu, shvatili smo kako se ponašaju u različitim fazama trke. Mislim da smo odabrali pravi trenutak da stavimo gume za suvu podlogu", izjavio je sedmostruki šampion na konferenciji za novinare, neposredno posle trke.



Šumaher je 56 krugova odvezao za jedan čas i 37,32.747 minuta, Alonso je zaostao 3,121, a njegov klupski drug Fizikela 44,197 sekundi.



Bodove su osvojili još Dženson Baton (Honda), Pedro de la Rosa (Meklaren), Rubens Barikelo (Honda), Nik Hajdfeld (Zauber) i Mark Veber (Vilijams).



U poretku konstruktora Reno je zahvaljujući odustajanju Mase uspeo da pretekne Ferari i sada ima 179 bodova, jedan više od ekipe "crnog konja". Na trećem mestu, bez izgleda da se umeša u borbu za sam vrh, nalazi se Meklaren sa 101 bodom.
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline