View Single Post
Old 13-12-2008   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

sve ovo fino napisano...
argumenti validni i za jednu i drugu stvar ali moje iskustvo je sledece...
Sjenicke zime,znate i sami da se nikome ne prica kakve su...
Mojj drug i ja se vracamo iz Pazara,bese zimki period,kad u "postrmac" a ono pocela "zurka"...
ona sa mercedesom 190D (zadnja vuca) ja sa golf 2 (prednja)...
pneumatici kod njega samo sto nisu novi,kod mene nisu bili za pohvalu...
bes prvi i tako krenusmo da se penjemo...
na prvoj krivini je samo otisao desno i tu se zavrsilo penjanje njegovo za taj dana...
sacekasmo malo,nabacimo lance,i onda naravno da ide...
za svo to vreme ja sam uzivo u voznji bez imalo muke u autu sa prednjom vucom...

situacija ovde...
drugar ima BMW 320i
sa sve elektronikom ESP,ABS I ELS...
neko jutro samo je pomrzlo bilo i na putu od kuce do posla ukljucio mu se Elektonsko Limitirana S-brzina,tako da je mogao da vozi maximalnih 50km/h...
uz sve to po njegovom priznanju u opste nije bio zadovoljan stabilnoscu auta na putu,ni tada a niu rtanijim situacijama...

za vreme snega u landskorni pre 20-ak dana,imao sam prilke da vidim BMW kako se ispred mene okrece na kruznom toku kao na ringispilu...
ok,ima tu i neiskustava,ipak za voznju nije potrebna samo vozacka dozvola,treba se mnogo kilometara navozati da bi neko bio spreman da bude vozac...
neko pak nauci,a neki nece i nikada,ja znam masu takvih...

elem,elektronika i sva ta pomagala su napravljene za onu drugu kategoriju,zapravo za one koji nikada nece nauciti da voze,i kojima ce to pokusati da pomogne,ali moje misljenje je da je to jako malo...
evo, nazalost, imali smo i situaciju naseg clana koji je imao nov auto sa svim najnovijim pomagalima pa opet nije uspeo da spreci probleme...

tako,da moj glas uvek i zauvek ce ici automobilima kojima je pogon na prednjoj osovini...

jedina,po meni mana,prednjeg pogona je brze stradanje "kinetickog zgloba"pogotovu za one koji ne znaju nacin njegovog stradanja ina to ne obrate paznju koliko je to u mogucnosti...
nego,i on nije skup,sa zamenom ne iznosu vise od 250-300 Eura,zavisno od modela automobila...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote