Thread: Bajram
View Single Post
Old 07-12-2008   #85
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Pred Bogom smo svi jednaki i samo se mozemo dijeliti na one koji su bogobojazni i one koji to nisu. Nas sve greje isto sunce, obasjava isti mesec i svi udisemo isti vazduh. Svi zelimo da nas zaobidje nesreca a srecu svi prizeljkujemo. Svi imamo jedno srce, zato ostavimo u njega prostor za ljubav i dobrotu, a ne za mrznju i zlobu. Nasa vjera Islam nalaze mir, toleranciju i mirni suzivot sa drugim ljudima.Jer ljudi bez stvarne vere i bez konacnih moralnih ubedjenja nikada izmedju sebe ne mogu postici jedinstvo, nego su uvjek prinudjeni da cine dela agresije jedni protiv drugih.I na kraju da u moje i u vase ime zamolim Allaha s.w.t. dovom: Da ne dozvoli da nas zavara uspeh, niti poraz baci u ocaj,da nas podseca da je neuspeh samo iskusnjenje koje prethodi uspehu,da nam ako se ogresimo o ljude podari snagu izvinjenja, a ako se ljudi ogrese o nas da nam podari snagu oprosta,da nas podseca da je tolerancija najveci stupanj moci a zelja za osvetom prvi znak slabosti. Gospodaru nas, ako mi zaboravimo Tebe, nemoj Ti zaboraviti nas.

Svim pripadnicima Islamske veroispovesti sirom svijeta,a posebno mojim dragim forumasima "Bajram Serif Mubarek Olsun",da ga provedete u rahatluku sa porodicom,rodbinom,prijateljima,komsijama bez obzira na veru sledeci tako tradiciju koja se kod nas u Sandzaku neguje vekovima,i naravno posebne cestitke upucujem hadzijama i njihovimi porodicama koje zeljno iscekuju njihov povratak.

Es-sellamu alejkum

__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote