View Single Post
Old 14-11-2008   #77
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Na putu smo,polako ali sigurno da skrenemo sa jos jedne teme...u temi.Ipak je ovo tema ako me pamcenje ne vara...Turcizam i rijeci iz nasih krajeva,neznam zasto i kako je doslo do toga da se sada opet vodi neka vrsta polemike oko"dijalekta".Mozemo i to,ako se slazete da otvorimo novu temu,pa ko voli neka izvoli neka pise da li je sada mlIJeko ili mleko, belo ili BIJelo,nevidim razloga nekoj vrsti negativnosti prema istoj toj "ijekavici".Izgleda da je dovoljno da se jednoj osobi ne svidja nesto sto je napisano, nebitno sada gdje i u kojoj temi,munjevitom brzinom,skrecemo sa teme,zalosno.
Ja licno u vecini slucajeva koristim ijekavicu,neznam sada da li to mozda nekome smeta(skrenuh i ja sa teme......ali koristim i neke rijeci (mozda)...iz ekavice,sto naravno nema nikakve veze ni sa Bosnom a ni sa Srbijom,vec onim dijalektom kojim smo ODRASTALI,i koji od onog dana kada smo progovorili koristimo.
Nemoj da me neko pogresno shvati ali Sjenica je uvijek bila(to vecina od nas zna) specificna po toj "mjesovitoj.....mesovitoj"strukturi gradjana i to ne samo sa jednim dijalektom vec mnogo,mnogo vise....
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote