View Single Post
Old 11-10-2008   #483
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Mozes naci u svim vehabijskim tekstovima koji govore o zajednickom zikru, tespihu i slicnim stvarima. Vehabije kazu da ne postoji niti u Kur'anu, niti u hadisu niti u govoru nekog od selefa dokaz za ispravnost zajednickog zikra npr. A evo pogledaj dokaze da je to dozvoljeno i sve ce ti biti jasno:

“Budi cvrsto uz one koji se gospodaru svome mole ujutro I navece u zelji da nakonost Njegovu zasluze,,I ne skidaj ociju svojih sa njih iz zelje za sjajem u zivotu na ovom svijetu, I ne slusaj onoga cije smo srce nehajnim prema nama ostavili koji strast svoju slijedi I ciji su postupci daleko od razboritosti” (Al Kahf, 28.)

“Zaista Allah ima meleke koji kruze putevima trazeci grupe koje cine zikr. Pa kada pronadju narod koji slavi Allaha povicu: Dodjite, pa ih prekriju svojim krilima sve do zemaljskog neba….zatim Allah kaze: Svedocim vam da sam im oprostio. Pa povice melek od meleka Milostivog: Medju njima je jedan koji nije od njih, dosao ja zbog neke druge potrebe. Pa Allah kaze: Oni su jedno posijelo, necu da ih razdvajam.” (Buhari, tom 5.stranica 2353.)

Od Muavije se prenosi da je Boziji Poslanik izasao u halku svojih drugova pa im je rekao: Zbog cega sta se sastali?Pa su rekli: Sakupili smo se da spominjemo Allaha I da mu zahvaljujemo sto nam je podario islam….. pa je rekao: dosao mi je Dzibril I obavijestio me je da se Allah hvali vama pred melekima” (Muslim, tom 4,stranica 2075.)

Prenosi se od Ebu Hurejre da je rekao:” Rekao je Boziji Poslanik : Nije se sastavio narod radi zikra a da ih nisu prekrili meleki i obavili ih miloscu,i da ih Allah nije spomenuo kod onih koji su kod Njega “ (Muslim, tom 4. stranica 2074.)

A sto se tice njihovih govora da je dozvoljeno slagati muslimana nevehabiju kako bi se prevario da postane vehabija to mozes naci u nekim arapskim knjigama poput knjige od Zehira Savisa i dr. Postavicu ako Bog da uskoro kopiju tih tekstova ( kopija originalnog rukopisa) pa ces se uvjeriti u istinitost mojih rijeci. Oni nikad nece da ti kazu: Dozvoljeno je da te ja slazem, nego te laze i to skriva jer ne bi imalo efekta na tebe to sto on prica kada bi ti znala da je to laz. Tek,kad ti malo bolje upoznas islam i ono sto oni pricaju shvatis koliko lazu. Naveo sam vam primer E.G. vehabije iz Sjenice kojem sam Pokazao tri hadisa iz Buharije koja se njemu nisu svidjala pa ih je procitao preda mnom pa je posle okolo lagao kako nije video te hadise. Eto ti i zivog primjera,samo sada nije tu,ali pitaj ga kad dodje pa ces se uvjeriti u ono sto ti pricam.
Recruit is offline   Reply With Quote