View Single Post
Old 07-10-2008   #14
kalle™
Registrovan
Početnik
 
kalle™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 33
Posts: 64
Default

Google je majka!
Skidoh sa nekog 4um-a:

=========================
Evo jednog malog tutorijala za FontRouter koji sam napisao dok sam imao N95. Ako se samo malo preko Xplore-a edituje fontrouter.ini fajl, moze se po potrebi birati izmedju default i instaliranog fonta (bez njegovog brisanja), a takodje se moze podesavati velicina instaliranog fonta.



1. Skinite FontRouter i instalirajte ga na telefonsku memoriju (ne na memorijsku karticu).
http://forum.mobilize.rs/index.php?topic=219.0
2. Preko Xplore-a ili Y-browser-a prebacite zeljeni font u c:/data/fonts
3. Restartujte telefon i vas novi font je vec u upotrebi.

Ovaj nacin instalacije ima jednu manu, ali donosi i neke bitne prednosti.


Mana je sledeca: ako ste ubacili neki levi bezvezni nekompatibilni font i posle restarta telefon nece da vam se upali vec vam samo onako svetli beli ekran, onda cete morati da formatirate telefon. Kako se to radi (copyright by Smalltown boy):
-Ugasiti telefon
-Istovremeno pritisnuti 3 tastera: zelenu slušalicu, zvijezdicu i taster 3 na telefonu.
-Držeći pritisnuta ta tri tastera pritisnuti i dugme za paljenje telefona i držati ih pritisnute sve dok se telefon ne upali, tačnije dok se na ekranu ne pojave "ona dvojica što se rukuju". (Ako ste dobro odradili format, prvo što ćete vidjeti na ekranu je meni za izbor vremenske zone!)


Prednosti su sledece: moci cete da telefon koristite u data transfer mod-u, a to necete moci ako vam je font instaliran na memorijskoj kartici. Takodje cete moci da podesavate velicinu fonta i da se po zelji prebacujete izmedju originalnog fonta i instaliranog fonta bez brisanja instaliranog fonta. Kako se to radi:



Promena velicine fonta


1. Otvorite Xplore i idite u c:/data/fonts i nadjite fajl fontrouter.ini

2. Kada nadjete fontrouter.ini kliknite na '8' (to je shortcut za editovanje ovog fajla)

3. Idite nanize kroz fajl dok ne nadjete liniju koja pocinje sa:
; Global zoom ratio (by percentage) and range of font
size to apply zooming to.
ZoomRatio=100
ZoomMinSize=0
ZoomMaxSize=48


4. Promenite liniju ZoomRatio=100 na ZoomRatio=130. Ako vam to bude izgledalo suvise veliko onda probajte sa ZoomRatio=110 or ZoomRatio=120 (ove promene uticu na duzinu tj. visinu fonta, ja na mom telefonu imam ZoomRatio=110)

5. Promenite liniju ZoomMaxSize=48 na ZoomMaxSize=49 ili ZoomMaxSize=50 (ovo utice na sirinu fonta, ja sam se na mom telefonu posle par promena vratio na ZoomMaxSize=48)

6. Idite jos malo nize kroz tekst dok ne nadjete liniju koja pocinje sa:
; Z<n> Zoom ratio by
percentage (Default: 100)


7. U liniji
percentage (Default: 100) promenite (Default: 100) na (Default: 110) ili (Default: 120) ili (Default: 130) u zavisnosti od toga koji ste broj stavili u koraku broj 4. (posto sam ja na mom telefonu stavio ZoomRatio=110 u koraku broj 4. onda sam ovde stavio (Default: 110) )

8. Kliknite na taster "Back" i kada vas pita "Save changes" kliknite na "Yes"

9. To je sve - restartujte svoj telefon i vas font ce sada biti veci, u zavisnosti od velicina koje ste ranije uneli



Vracanje na originalni font i promena fonta


1. Otvorite Xplore i idite u c:/data/fonts i nadjite fajl fontrouter.ini

2. Kada nadjete fontrouter.ini kliknite na '8' (to je shortcut za editovanje ovog fajla)

3. Nadjite liniju Enable= 1 i promenite je na Enable= 0

4. Kliknite na "Back", na pitanje "Save changes" kliknite "Yes" i restartujte telefon

5. Sada ste se vratili na originalni font, a font koji ste ubacili u c:/data/fonts vise nije u upotrebi i ako vise ne zelite da ga koristite samo ga izbrisite i ubacite novi koji zelite da isprobate.

6. Da biste se sada sa originalnog fonta ponovo prebacili na font koji ste ubacili u c:/data/fonts ponovite prva cetiri koraka samo sto cete sada liniju Enable= 0 promeniti na Enable= 1 (posle toga naravno ide "Back" "Save changes" "Yes" restart telefona)


Naravno, na kraju samo napomena da sve radite na sopstvenu odgovornost, ali ako se koristi ispravni font i postuje procedura korak po korak onda ne bi smelo da bude nikakvih problema.
__________________

A drop which poured over a glass!
kalle™ is offline   Reply With Quote