View Single Post
Old 11-09-2006   #58
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Talino,ovo je cisto politikanstvo i cista demagogija.Pa,zar nismo nista naucili iz nase bliske i krvave proslosti.Videli smo kako se resilo nacionalno pitanje Srba u Hrvatskoj,kako su se resavala nacionalna pitanja u Bosni i na Kosovu.Da li smo mi to dosli na red?



Posto su ove dvije veliki partije,stavile akcenat na ekonomiji i ostavile po strani resavnje naseg nacionalnog pitanja u taj prostor je uskocio Dzemail,koji bi svesno odveo ovaj narod u avanturu,samo da bi on opstao na politickoj sceni.Vec vidjeno!!!!!



Bosnjacke nacionalne ciljeve mozemo resiti samo u demokratskoj Srbiji.Svestan sam da ce proces demokratizacije pa i defasizacije Srbije dugo trajati,ali bolje je cekati nego resavati na nacin na koji su neki drugi to pokusali.Uostalom i na tom se plano nesto uradilo.Najvaznije je to sto smo konacno kao narod dobili ime i time slomili zube velikosrpskim pokusajima asimilacije Bosnjackog naroda.



Smatram da je Bosnjacki nacionalni prioritet:EKONOMSKI OPORAVAK SANDZAKA!!Nazalost i jucerasnja desavanja su pokazala da sa ovim sadasnjim politicarima to nije moguce.Zato je mnogo vazno da ovi odu i to svi u kompletu i da dodju neki novi,mladji ,koji bi uspeli da ekonomski oporave Sandzak.Posle promena u Srbiji,bile su aktuelne donacije.Zbog svadja nasih politicara od tih donacija Sandzak nije video mnogo haira.Sada je aktuelan Nacionalni investicioni plan koji je napravila Vlada Srbije.Ni tu nas nema.Neko ce reci da nam ne daju.A ja bih pitao da li je neko trazio?Da li je neko napravio neki projekat i predlozio ga Vladi Srbije na usvajanje?
joku is offline   Reply With Quote