View Single Post
Old 07-09-2006   #35
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

A šta mislite, kakva bismo snagu predstavljali ako bismo imali koaliciju: g. Sulejman Uglajnin, g. Rasim Ljaić, g. Džemail Suljević, g. Fevzija Murić, g. Zehnija Bulić, g. Tarik Imamović... kao i onih koji vode ostale, manje stranke? Galib Mujović - šlag na toj torti! (šala!)



Mislim da bismo tada mogli veoma lako ostvariti naše interese. A Beograd ne bi imao adut da nas zabavlja ovim besmislenim podjelama, u trenutku dok se u vladi usaglašava predlog ustava Srbije, što predstavlja jedno od najvažnijih pitanja u Srbiji, i to ne samo za nas! Oči cijelog svijeta uprte su u to kako će izgledati budući ustav. Ja ne smijem ni da pomislim na to da će neki naši političari odobriti ignoriranje našeg krucijalnog interesa, a to je da u ustav udjemo kao konstitutivan narod, a ne kao manjina (koja je po pravilu uvijek samo podstanar u tudjem domu).



Inače, noćas me oduševio g. Čeda Jovanović u svom nastupu na TV Jedinstvo. Definitivno sam odlučio da im dam svoj glas u Novom Pazaru jer NPS nije u ovom gradu prijavio svoju listu. Bio je u društvu dvojice glavnih LDP momaka iz Sjenice, kao i iz Novog Pazara. Obojica su bili izvanredni... na žalost nisam im upamtio imena.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote