View Single Post
Old 06-09-2006   #30
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Talino opsirno si napisao o svemu,al zaboravio si da napises da je NPS u Sjenici bio u koaliciji sa radikalima.......


Koliko dugo? On je, koliko znam, bio u razgovorima sa SDA, pa su pokušali da ga namagarče, i onda se otrgao od njih.



U stvari, g. Ugljanin je veoma lukav igrač. U novom Pazaru je svjesno zezao g. Murića iako su njih dvojica mogli imati odborničku većinu u gradskoj skupštini. Murić je imao 3 odbornika, ugljanin 21. Znači, ukupno 24 od 47 odborničkih mjesta u NP. Minimizirajući Murićeva tri odbornika (SZS) Ugljanin ga je tako gurnuo u ruke drugoj opciji (Ljaiću). Naime, Murić je tražio TREĆINU direktorskih mjesta iako je imao samo 3 odbornika, naspram ugljaninovih 21. Ugljanin mu je davao i osminu direktorskih mjesta, pozivajući se na reciprocitet. Murić je pak realno tražio trećinu vlasti... pa čak i da je imao samo jednog jedinog odbornika, opet je imao pravo potraživati trećinu vlasti jer su njegova 3 odbornika činila TAS NA VAGI! (tako to ide i u cijelom svijetu).



Mislim da je istu igru igrao i u Sjenici sa Suljevićem! A zapravo je tu igru igrao Beograd! Ja to jako dobro znam.



Naravno, sve ovo ne pravda g. Suljevića, smatram da je to njegova krupna politička greška. Bolje da je svojim nepristajanjem ni na jednu stranu izazvao još jedne lokalne izbore tada! Medjutim, nemojmo zaboraviti da je upravo on izašao iz takve vlasti (sa radikalima) i povukao svoje odbornike. Tako je stvorio vakum vlasti u opštini Sjenica i to je dovelo do predstojećih izbora u Sjenici. Mislim da se time makar djelimično iskupio za svoju krupnu političku grešku. Možda griješim, ali on je sada na dobrom kursu i jedini javno obznanjuje naše interese - da u ustavu budemo uvršteni kao narod a ne kao manjina, i da ostvarimo legitimno pravo na autonomnost Sandžaka.



Iz veoma povjerljivih izvora ja saznajem da su g. Ljaić i g. Ugljanin već dali svoje zeleno svjetlo da u ustavu srbija bude država srba i ostalih, a Bošnjački narod je srtstan kao manjina, uz Madjare, Rome, Turke... Sinoć je predsjednik skupštine Srbije Marković rekao da nema nikakvih problema oko usaglašavanja ustava koje je trenutno u toku, i da je jedino ostalo otvoreno i neriješeno pitanje teritorijalne organizacije u Srbiji.



eto, da ponovim, Suljevićeva greška jeste bila užasna, skoro neoprostiva, ali treba uzeti u obzir njegov sadašnji kurs. U protivnom, za koga bismo glasali?



Mislim da mu sada sjeničaci trebaju dati glas, jer ako dobije dovoljno mandata moći će da OPSTRUIRA donoćenje jednog nepravednog ustava koji nas svodi na razinu stranaca u vlastitoj kući. Treba mu dati glas a ukoliko ne bude spriječio donošenje takvog ustava, onda će to značiti da mi zapravo ni nemamo pravog političara koji zastupa naše iterese. (a to opet ne možemo vidjeti iz ove perspektive). Zvog toga mislim da mu ipak treba dati svoj glas.



Quote:
Originally Posted by STRANAC
neka BOG pozivi izbore i naka budu svaka dva meseca to je jedina sansa da taj kraj nesto dobije...
To ne bi bilo tako loše.. Makar da su na 6 mjeseci?! Mnogo bi se asvaltiralo, a i dječaci bi dobili puno sveski!



Quote:
Originally Posted by STRANAC
uzgred, zameram moderatoru sto nije ni obavestio da je bio a kamo li detaljisao sa sinocnjeg skupa LDP-Cede Jovanovica, jer hteo ko to da prizna ili ne to je jedini demokrata u srbiji i poslednji nosilac DJINDJICEVE ideje o GRADJANSKOJ srbiji...
Pa pokojni Djindjić nije bio baš ni andjeo. Sjećam se kada je pekao vola na Palama sa Karadžićem, Mladićem, Toholjem i Edvardom Limonovom. g. Jovanović je po meni pozitivniji lik.... recimo Djindjić nikada ne bi rekao o Kosovu i Sandžaku ono što je rekao g. Čeda Jovanović. Zapravo, mene je još onda čudilo što je Jovanović uopše sa Djindjićem u istoj stranci.



Inače, moji favoriti u Beogradu su g. Žarko Korać, Borka Pavićević, Nataša Kandić... To su ljudine! (barem za mene).



Quote:
Originally Posted by Crni Gruja
Ja bih cini mi se prije dao svoj glas crnoom ciganinu, nego li nekom ko dzamiju za vrijeme dzume, kad je najpunija, koristi za propagiranje politike i reklamu stranke (mislim na Suljevica). Moze on imat sve najbolje ideje, ali zna se dje treba crta da se povuce.


Mošeš li reći kada je g. Suljević koristio džamiju za političku promociju? (ovdje u Novom Pazaru to su radili i još uvijek rade svi - Ugljanin, Ljaić i Murić) Ja nisam toliko upoznat sa situacijom u sjeničkim džamijama. Ako misliš na sutrašnji predizborni skup u 12. sati, sutra nije džumma. Sutra je četvrtak.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote