View Single Post
Old 12-06-2008   #43
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up SveČano Otvaranje Sportske Hale

OSTVARENJE SNA SJENIČKIH SPORTISTA

Ustanova fizičke kulture u Sjenici je prošlog petka organizovala dugoočekivano, svečano otvaranje novoizgrađene sportske hale u Sjenici. Sudeći po reakcijama brojne publike, aktivnih sportista, sportskih radnika, i čini se, naročito veterana sjeničkog sporta, izgradnja i otvaranje ovog objekta u Sjenici, predstavlja ostvarenje dugo sanjanog sna. Objekat, sa površinom velike sale od 1030 metara kvadratnih, male sale na spratu, površine od 250 metara kvadratnih i oko 1000 sedećih mesta za publiku, svečano su otvorili i zajedničkim presecanjem vrpce, predali Sjeničanima na upotrebu, predsednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća, Sulejman Ugljanin i direktor Ustanove fizičke kulture u Sjenici, Mirsad Hodžić. Telegram čestitku povodom otvaranja sportske hale, uputio je sekretar Sportskog saveza Srbije Dane Korica, koji zbog obaveza, nije mogao prisustvovati svečanosti.
U kulturno zabavnom programu učestvovali su Sjenički tamburaši i solo izvođači ilahija i kasida iz Novog Pazara, a u sportskom delu odigrana je revijalna odbojkaška utakmica Sjenica – Tutin, fudbalska utakmica između ekipa škole malog fudbala u Sjenici i demonstracione karate borbe članova karate kluba ''Sjenica''. ''Mislim da je ovo najlepši objekat u Sjenici, i da će ovo biti podstrek za svu omladinu našeg grada da počne, ili da nastavi da se bavi sportom, da trenira i postiže sve bolje rezultate'', rekao je u izjavi za medije fudbaler sjeničke Sloge, sada profesor fizičkog vaspitanja Mirsad – Role Karišik.
Ni nakon svečanog otvaranja, veterani sjeničkog sporta nisu napustili halu. Zadržavala ih je neodoljiva potreba da, samo za svoju dušu, na novom parketu odmere snage, i to su i učinili. ''Ja sam danas presrećan! Nisam mogao da verujem da ću doživeti ovaj dan. Koliko je ova sala velika, moje srce je još veće. Sjenica je uvek imala kvalitet u svim granama sporta, i ja se nadam da će sada naša omladina ostvarivati još bolje rezultate i da će pokazati svima u Srbiji koliko Sjenica može da da'', rekao je Osko Rastić, nekadašnji golman Sloge. Dugogodišnji sportski radnik, sportista, sportski novinar i predsednik UO Ustanove fizičke kulture u Sjenici, Sulejman Heman Muftarević je rekao da ovom halom Sjenica dobija i nešto više od sporta, i da od budućih projekata i sadržaja, kao i organizacije škola i njihovog odnosa prema ovakvom objektu, zavisi kako će se iskoristiti njegove višestruke mogućnosti. ''Otvaranjem sportske hale, otvaraju i se nove mogućnosti, ne samo u sportskom, nego i u kulturnom smislu. A ako je ijedan grad u ovoj zemlji trebalo da ima sportsku halu, to je sigurno Sjenica, s obzirom na klimatske uslove kod nas, i to je možda i ranije trebalo da bude prioritet. Hala je izgrađena tako da se u njoj mogu održati i utakmice međunarodnog karaktera, i to treba iskoristiti'', rekao je Muftarević.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote