Thread: humano
View Single Post
Old 30-05-2008   #11
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Ja ipak mislim da smo nekako pogresno shvatili ovo o cemu Neno,pise.Zasto sada mijesamo nekakve politicke stranke,ili uopste politiku u nesto sto netreba da se apsolutno spomene.Pa zar nije u svijetu poznato to da su "humanitarne organizacije"nezavisne i dobrovoljne.Takve organizacije obavljaju poslove javnog interesa,sada nebitno za sta,da li za zdravstvo ili pak za nesto drugo.Treba prostor i ljudi koji bi to obavljali,naravno u skaladu sa svim propisima koji su vezani za to.Nemogu ni da zamislim da u Sjenici nema niko od ljudi koji su spremni da pomognu Nenu u pokretanju ovog projekta a za ostalo smo valjda mi tu,kao i svugdje gdje narod pomaze naravno onoliko koliko je u svojoj mogucnosti,a ima nas Masallah po svijetu,samo nama treba vremena da pokrenemo nesto sa mrtve tacke.Ja licno mislim da vlasti sa tim nemaju nista,da li one bile na lokalnoj ili cak da nekazem drzavnoj vlasti,ipak "humanitarna organizacija"ima svoj zastitni znak,a to je da je odvojen od svih politickih pitanja,vlasti ma kakva da je.
mersija is offline   Reply With Quote