View Single Post
Old 17-04-2006   #55
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Potpuno se slazem sa tobom. Diskriminacija je problem. Ono za zidare i rudare sam uzeo kao banalan primer jer nisam zeleo da ulazim u dubinu problematike. Hteo sam da metaforicno kazem da su zene u Svedskoj za ravnopravnost ali samo kada njima odgovara bez obzira na bioloske razlike.



Dalje, u Svedskoj koja je daleko otisla, su muskarci diskriminisani na tipicnim "zenskim" radnim mestima. Na primer u bolnicama i obdanistima. Medicinske sestre i vaspitacice smatraju svoje malobrojne muske kolege za mlakonje i mekusce zato sto ne rade neki "muski" posao (citaj da rade misicima). Sto znaci da i zene znaju da diskriminisu a ko zna sta bi se desilo kada bi rukovodjenje postalo tipican "zenski" posao. Na svu srecu ja radim na tipicnom "muskom" radnom mestu.



Sto se tice bioloskih razlika, zbog njih su muskarci na rukovodecim polozajima. Ne zato sto su pametniji od zena. Zene su majke a deca zahtevaju puno vremena koje je neophodno za stvaranje karijere. Malobrojne zene koje su "daleko dogurale" su uglavnom zene bez dece ili one koje su zapostavile decu da bi mogle da rade prekovremeno, sastance i idu na sluzbena putovanja. Naravno deca imaju i oca ali su deca zbog bioloskih razlika emotivno vezanija za majku narocito na pocetku zivota.



Na kraju da kazem da sam ja protiv diskriminacije jer sam je sam osetio . Svi doseljenici u Svedskoj koji nisu iz zapadnih zemalja su izlozeni strasnoj diskriminaciji. Svedjani su svetski sampioni u diskriminaciji svake vrste, pa zbog toga i uvode razne zakone protiv diskriminacije. Bez diskriminacije zakoni ne bi bili potrebni!
adnan is offline   Reply With Quote