View Single Post
Old 16-03-2006   #36
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Selam borici!

Jeste,reagovao sam na tvoj post ali mislim da sam ostao u granicama lijepog ponasanja tj. nisam te uvrijedio.Zato me je iznenadila tvoja reakcija i tvoj pokusaj lijepljenja etiketa meni i Almi(nazivas nas klovnovima).Ti nas ne poznajes,kao ni ja tebe mada neku sliku o tebi mogu da pretpostavim na osnovu tvoga pisanja,ali mi to nedaje za pravo da pokusam da te etiketiram ili nedaj boze vrijedjam.Ja sam uvijek za decentan nivo konverzacije bez pokusaja da se atakuje na neciju licnost!

-Ostajem pri tvrdnji da ti nedostaje osnovno poznavanje Islama kao religije:

-Prvo, optuzujes Islam za to sto neki "frustrirani manijak" ubije boga u zeni,kako si se izrazila,samo zato sto je slucajno taj manijak musliman,mada moras priznati da je nasilje nad zenama univerzalna pojava.A Poslanik a.s. je jednom rekao:Najbolji od vas su oni koji su najbolji prema svojim zenama.

-Drugo,optuzujes za sunecenje zena da ne bi uzivale u sexu!

Poslanik a.s. je u jednom hadisu preporucio cak i predigru kao uvod u spolni akt.U drugom je rekao da muskarci ne zavrsavaju spolni odnos dok se i zena ne zadovolji.Oni obadvoje imaju jednako pravo na spolno uzivanje.

Mislim da se ovako mora diskutovati kada se govori o polozaju zena u Islamu.Sve ostalo se moze postaviti pod polozajem zena u Turskoj,Saudiskoj Arabiji,Severnoj Africi....
joku is offline   Reply With Quote