Thread: Mercedes S 500
View Single Post
Old 30-08-2007   #17
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Shele
Kakvo crno rame uz Mercedesa ? Mozda uz BMW-ovu seriju 5, a uz E klasu nikako


Izgleda da ti ne pratis uporedne testove Shele jer da pratis znao bi da je BMW serija 5 uvijek pobedjivala E klasu u svemu. To vazi i za E39 (1996 do 2003) i za E60 (2003 - jos se proizvodi). Ja pricam o ozbiljnim testovima koje napravili Svedjani, Nemci i Englezi a "Vrele gume" i ostale auto emisije koje prave srpski novinari ne mogu da gledam od smijeha.



Kad sam prosle godine kupovao auto prvo sam pregledao sve testove sto sam mogao da nadjem i onda probao Mercedesa E320 2005 (W211) i BMW 530i 2004 (E60) i naravno odlucio se za BMW-a iako je bio oko pola godine stariji i 2000 eura skuplji od Mercedesa. Taj auto vozim vec godinu dana i u potpunosti sam zadovaljan sa njime i dosada nisam imao bas nikakvih problema.



Quote:
Originally Posted by 36310
BMW je dugo bio moj favorit ali sam morao da promijenim misljenje zbog mnogostrukih kvarova koji prate ovaj auto...samo ove godine sam,iduci na odmor, video 6-oro auta parkiranih sa strane puta i od tih sest pet je bilo BMW-a...sesti je bio neki mrtvi ford...


Ja sam imao 5 BMW-a i jednog Audija izmedju i sa nijednim BMW-om nisam imao bas nikakvih problema i kvarova. Imao sam BMW 320i -87 (E30), BMW 524 tD -88 (E2, BMW 525 TDS Touring - 94 (E34), Audi A6 2,5 TDI Avant -96, BMW 525iA Touring 2002 (E39), a sada vozim BMW 530i 2004 (E60). Jedino sam imao kvarova i problema sa Audijem i to sa klimom i prednjim trapom, morao sam sve da promijenim (amortizere, opruge, lagere...) mada to i nije cudo kakvi su putevi po Srbiji. Audi je sigurno dobar auto ali meni se licno ne svidja a Mercedesa izuzetno postujem ali jedino bih mogao S-klassu da vozim i to onog produzenog.



Ja svake godine prolazim 2500 km u jednom pravcu kroz Dansku, Nemacku, Austriju ... i mozda sam u zadnjih 7-8 godina video jednog ili dva BMW-a pored puta i mozda isto toliko Audija i Mercedesa. Ja pricam a autima a ne kantama od 10 - 15 godina koje su presle 300 - 400.000 kilometara u kojima Turci idu na odmor, mada ni takve BMW nisam vidjao pored puta.



Sve ovo pisem iz licnog iskustva i od ovih 5 BMW-a mi se nijedan nije kvario tako da u ovo sto 36310 tvrdi tesko mogu da poverujem.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote