View Single Post
Old 14-08-2014   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

iskreno, voleo bih da je sve to tako, i da im daju, ali to smo culi i procitali prosle godine u predizbornoj kampanji za istanbul, ako se ne varam.
tada je sve moguce

nemam nista protiv ovog coveka, i to sto ga podrzava 50%+ znaci da njima treba takav.

mene samo zbunjuju cifre, jer nigde u savremenim evropskim i svetskim drustvima, stranka i pojedinac nemaju toliku masovnost, a stanje i tim zemljama je u poredjenju sa turskom kao da poredis ficu i ferarija.

koliko zna, u turskoj niko ne ide da trazi azil bez obzira koliko je ekonomski jaka.
dok u pomenutim zemljama svijeta su redovi decenijama unazad pa cak i turci su i njima.

nije ekonomija, sto bi rekli kod nas "pare", sve i sve.
sloboda, sigurnost, demokratija, postovanje, uvazavanje, to su neke stvari koje covek ne moze da spozna dok ih ne dozivi u zemlji i drustvu.

sve svedske vlade su koalicije koje blago prelaze polovinu, bogastvo i moc svedske i turske necu da poredim jer je apsurno i ponizavajuce za svedsku, ali cu samo napomenuti da je svedska zemlja koje ucestvuje najveci procentom u humanitarnim davanjima u celom svetu, i finansira projekte u istom a da se nikad niko nije usudi da se "bije u grudi" kako to rade.

kultura ili sta vec, pitanje je.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote