View Single Post
Old 08-09-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Dan Brown - Da Vincijev kod (audio knjiga)




Da Vincijev kod je knjiga, objavljena 2003. godine ciji je autor Dan Brown. Ova knjiga je svjetski bestseller broj jedan, te najprodavanija knjiga poslije Biblije. Radnja knjige prati harvardskog profesora Roberta Langdona koji je u poslovnoj posjeti u Parizu. 2006. godine se pojavila ekranizacija ovog bestsellera koju je rezirao Ron Howard. Kontraverzna tema ove knjige je digla svijet na noge, te je osudena od strane Vatikana, jer baca novo svjetlo na katolicku crkvu, otkrivajuci tajne, vjesto skrivane od strane Crkve. Iako je vecina podataka iz knjige pretpostavka i autorovo misljenje, ova knjiga obiluje stvarnim detaljima i duboko skrivenim cinjenicama.

Cijeli roman govori o zavjeri katolicke crkve, te o potrazi za dokazima o toj zavjeri. Prema Brownu, Biblija u sadasnjem obliku je sastavljena u 3. vijeku od strane rimskih mocnika predvodenih Konstantinom I. Na tom sastanku je odluceno to e stajati u Bibliji, a sto e biti izostavljeno. U to doba u Rimu je vladao politeizam (paganstvo), dok je i sam car Konstantin I bio svecenik kulta Sunca. Veci dio naroda Rima je poceo prihvacati ucenje Isusa Krista, te da prihvata krscanstvo. Konstantin I, u strahu da e izgubiti moc, te da e Rim biti podijeljen na dva dijela: krscanski i paganski, odlucuje promijeniti sluzbenu religiju Rima u krscanstvo, te organizira pisanje nove Biblije, ali u tu Bibliju ubacuje mnostvo paganskih simbola (kao npr. da je nedjelja sveti krscanski dan, jer se nedjeljom slavilo Sunce u njegovom kultu).
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links