View Single Post
Old 19-05-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Bajern - Celzi 2012 finale Lige Sampiona

LŠ: Bajern - Čelsi (20.45h)

Veceras se u Minhenu igra finale jubilarnog, 20. izdanja Lige šampiona, a rivali su lokalni Bajern i londonski Čelsi.



Oba tima igraju za spas sezone, Bajern cilja petu, a Čelsi tek prvu titulu šampiona Evrope.

Niko nije očekivao ove dve ekipe u finalu pre nekoliko meseci, ali su uspeli da eliminišu najveće favorite Real Madrid i Barselonu. Bajern je na penale eliminisao Real, Čelsi je odoleo na “Kamp Nou”, pa je predstojeće finale jedno od najnepredvidljivijih u poslednjih nekoliko godina.

"Mnogi klubovi velike tradicije moraju dugo da čekaju da bi ponovo osvojili ovaj trofej, a nama se sada ukazala šansa. S obzirom da igramo na našem stadionu, to je fantastična prilika", rekao je Hejnkes.

Arjen Roben je izjavio da finale Lige šampiona za njega predstavlja utakmicu života i šansu da se iskupi za neuspeh od pre dve godine. Evropska fudbalska unija dozvolila je Bajernu da koristi svoju svlačionicu na Alijanc areni. Dan uoči finalne utakmice Bajern je priznao fan klub svojih navijača u Srbiji.

Srpski teniser Novak Đoković koji će za vreme finalne utakmice u Minhenu igrati u polufinalu turnira u Rimu sa Rodžerom Federerom, izjavio je da će navijati za londonski Čelsi.

Menadžer Česlija je svestan da će pobedom u Minhenu ući u istoriju.

“Ono što imamo na ulogu je šansu da osvojimo prvu titulu šampiona Evrope u istoriju, a to je najvažnija stvar. U meč ulazimo sa kvalitetom i iskustvom dovoljnim za pobedu. Motivisan sam da uradim nešto neobično za ovaj klub. Ovo je jedina šansa, a uz sve probleme, povrede i suspenzije to mi izaziva glavobolju”, izjavio je Italijan Di Mateo koji je preporodio tim sa “Stamford Bridža”.

Holandski trener Rud Gulit je dao neobičnu izjavu u kojoj tvrdi da Romanu Abramoviču nije u interesu da Čelsi osvoji Ligu šampiona. Napadač Čelsija Didije Drogba je istakao da voli velike utakmice, a da će u Minhenu biti jedna od najvećih u njegovoj karijeri.

Štoper Čelsija David Luiz se posle povrede vraća u tim i takođe ističe značaj finalne utakmice. Brazilac je istakao i da jedva čeka da utakmica počne.

Opširnije o finalnoj utakmici u Minhenu možete pročitati u `Temi` Aleksandra Kovačevića.

Meč na Alianc areni počinje u 20.45h.

Verovatni sastavi:

Bajern Minhen (4-5-1): 1 Manuel Nojer – 26 Dijego Kontento, 17 Džerom Boateng, 44 AnatolijTimoščuk, 21 Filip Lam – 31 Bastian Švajnštajger, 39 Toni Kros, 25 Tomas Miler, 10 ArjenRoben, 7 Frank Riberi – 33 Mario Gomes

Čelsi (4-5-1): 1 Petr Čeh – 17 Žose Bosingva, 4 David Luiz, 24 Geri Kejhill, 3 Ešli Kol –12 Džon Obi Mikel, 5 Majkl Esijen – 8 Frenk Lampard, 15 Floran Maluda, 10 Huan Mata – 11 Didije Drogba
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links