View Single Post
Old 14-05-2012   #10
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
seti se kako si zivela ´90-ih i sta se sve tada desavalo,kolika je bila plata i da li je i ko je imao.
taj nikolic je bio tih godina u vlasti i podrzavao je i radio za takav zivot.
ako sada zivis gore od ´90-ih onda stvarno jeste pali.
ako zivis bolje onda ste se peli ka vrhu ali ne dovoljno.

za uspeh u zivotu ne postoji lift,tamo se ide stepenicama,visokim,teskim,opasnim i nimalo lakim.

nije boris tadic za pohvale,ali ako se poredi sa nikolicem onda moze da se proglasi svecem.
Ogradicu se i izneti da nisam ni za jednu opciju.....Izlisno je govoriti ko je i sta je ,,Neko ,,bio devedesetih,,...postoji fenomen evolucije kroz koji su oba lika prosli...Pamtim i devedesete ,a i bolja vremena od devedesetih...cini mi se da se jedan od ovih aktera ponasao kao glavni junak tih,, devedesetih,,sto morate priznati,nije dobro...neko je sebi dao za pravo da bude i predsednik,i premijer,i ministar za kulturiu,...i blagajnik...cime krsi svoja ustavom dobijena prava....a to veoma lici na pojam autokratije....najbolje bi bilo da ga proglasimo monarhom...
Od politicara tog ranga ocekujem da povlaci smislene i razumne politicke poteze,a ne da se bavi uzgojom stoke i pikiranjem paradajiza.....cinimi se da pokusava da patentira ,,toplu vodu,, a trebao je zajedno sa svojom posadom broda,da samo ocuva i unapredi vec postojece,a ne da pribegne seci rodne grane na kojoj sedi.....ne zivim bolje,i ne kazem da ce ovaj drugi uciniti cudo...ali nikada vise ljudi bez posa..nikada vise gladnih..omladine bez vizije i perspektive...laznih obecanja..promasenih investicija....
Pustili su korenje i rasejali se kao sirak...sto niti je rodno nit idobro...
Sto se mene tice, moze I Sulejman velicanstveni,ako ce mi omoguciti da radim i zivim dostojanstveno sa vizijama napredka od svog rada....Ovi to ne nude..ali u svakom slucaju nesto sto ne stima i ne funkcionise treba menjati...dosadi coveku da slusa prazna obecanja....i da ce,, ovog puta biti bolje,, a pri tome kritikovati poteze, koje kao da je neko sa planete ,,X,, uradio a ne ti isti....

Demokratija je izmedju ostalog i pravo izbora,i sve vrste sloboda,koje su nam u velikoj meri uskracene....Nemam vizni rezim,ali praznog novcanika nisi nigde prispeo....no,to i nije tako prioritetno,,ukinuli su nam pravo da se leciomo,kvalitetno hranimo,skolujemo...da zivimo jer nemomao novaca ....a put u evropu mi je otvoren samo je stvar da li neko zeli u evropu u kojoj krastavac mora biti prav.....Vise mi prija jerebezva sa sve crvom iz Paljeve...koja eto tako ,,nekultivisana,,za pojam eu dostize cenu 6 e/kg.
__________________






Bože, ja te ne molim
da me oslobodiš
od životnih patnji,
nego te molim
da me u patnjama ne napustiš.


R. Tagore
misis is offline   Reply With Quote