View Single Post
Old 13-05-2012   #4
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Nazalost..kod nas nije kao u svetu...Pa imamo situaciju da od dva zla biramo manje...Da li je ,,Vazno je ucestvovati,, dobro ili ne ,mi ne znamo jer nismo probali,ali probali smo dva puta ..optrcali dva kuruga i cini mi se da smo se spustali niz padinu umesto da se penjemo ka vrhu...

14. 05. 2012
PRESS
NAPREDNJACI PONOVO PROMENILI STRATEGIJU
Nikolić ide u drugi krug
Nova odluka - Da bih vam pokazao koliko volim Srbiju i koliko cenim njene institucije, idem na izbore, poručio Tomislav Nikolić

Odustao od bojkota - Tomislav Nikolić odlučio da izađe na crtu Borisu Tadiću
Predsednički kandidat SNS-a Tomislav Nikolić odlučio je da ipak ide u drugi krug predsedničkih izbora, iako je samo dan ranije nagoveštavao da će se povući iz te trke.
On je juče najavio da neće odustati od izbora 20. maja, a iz SNS-a su poručili da nastavljaju sa protestima.
- Neću odustati zbog svih tih mladih ljudi koji su protestovali zbog izborne prevare. Ja više nemam načina da isterujem pravdu u Srbiji, a da bih vam pokazao koliko volim Srbiju i koliko cenim njene institucije, idem u drugi krug - obrazložio je Nikolić.
Nastavljaju proteste
On je dodao da ne priznaje rezultate izbora održanih 6. maja, te da će, ukoliko postane predsednik, zahtevati punu istragu o tome šta se desilo na izborima.
Iako su juče u prvi mah iz SNS-a stigle informacije da će prestati sa protestima, zamenik predsednika te partije Aleksandar Vučić je to kasnije negirao.
Nikolić je naveo da SNS mora da nastavi borbu i porazi aktuelnu vlast.
- Oni bi svakako proglasili pobedu, učestvovali mi ili ne, inače bi ispalo da smo mi destabilizovali Srbiju u vreme kad je najteže - rekao je Nikolić.
On je poručio predsedničkom kandidatu koalicije „Izbor za bolji život" Borisu Tadiću i DS-u da izbori u nedelju 20. maja „moraju da budu demokratski, fer i pošteni".
- Nećemo dozvoliti da nas prevare, čak i po cenu da na biračkim mestima na kojima primetimo krađu izbori i ne budu dovršeni - naveo je Nikolić.
Jedinstven slučaj
Lider naprednjaka je naveo i da nije zvanično obavešten o održavanju TV duela sa Tadićem, ali da je video da RTS najavljuje duel za sredu. On je dodao kako nije istina da se plaši duela i da je Tadiću predlagao da svakoga dana bude održano sučeljavanje na svim televizijama sa nacionalnom frekvencijom.
- Ja ću izaći na taj duel jer je to prilika da Tadiću kažem u oči u šta se pretvorio za ovih osam godina vladavine i šta mislim da Srbija može da očekuje ako on ponovo pobedi - ukazao je Nikolić, i zaključio da je ovo jedinstven slučaj da stranka koja je pobedila na izborima traži njihovo poništava
__________________






Bože, ja te ne molim
da me oslobodiš
od životnih patnji,
nego te molim
da me u patnjama ne napustiš.


R. Tagore
misis is offline   Reply With Quote