View Single Post
Old 30-10-2011   #69
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Smehom cu se obracati svem svetu.
Jer sve sto je od ovog sveta uistinu ce proci.Kada me spopadnu najtezi jadi,tesicu se time da ce i to proci;i kada me uspeh previse ponese,reci cu samom sebi da ce i to proci.kada se davim u bedi,reci cu sebi da ce i to proci,a kada me bogatstvo stane pritiskati,reci cu da ce i to proci.Da uistinu,gde su sad oni sto sagradise piramide?Nisu li i oni pokopani pod njihovim kamenjem?I nece li jednoga dana,same piramide biti pokopane pod peskom?Ukoliko je dakle,sve prolazno,zbog cega bi me morile brige o danasnjem danu Smehom cu se obracati svem svetu.
Ali,kako da se smejem kada se suocim sa covekom,ili delom,koji me toliko povredjuju da mi izmamljuju suze i nagone na kletve?Naucicu sebe da izgovaram cetiri reci,sve dok mi ne postanu navika tako snazna,da ce mi se namah javiti u umu cim dobro raspolozenje zapreti da me napusti.Te reci ,sto nam stizu od nasih drevnih predaka,vodice me kroz sve nedace i drzace mi zivot u ravnotezi.Da cetiri reci:I TO CE PROCI.
Smehom cu se obracati svem svetu.
Jer sve sto je od ovog sveta uistinu ce proci.Kada me spopadnu najtezi jadi,tesicu se time da ce i to proci;i kada me uspeh previse ponese,reci cu samom sebi da ce i to proci.kada se davim u bedi,reci cu sebi da ce i to proci,a kada me bogatstvo stane pritiskati,reci cu da ce i to proci.Oduvek sam tvoje prijateljstvo smatrao svojim najvecim blagom,ono sto ti sada darujem,jedva se moze porediti sa tvojom beskrajnom odanoscu.

Najveci trgovac na svetu-Og Mandino
peca is offline   Reply With Quote