Thread: FILM
View Single Post
Old 24-08-2011   #605
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

super film,preporuka



Ironclad (2011) - IMDb

Quote:
1200 i neka godina, ustanak barona u Engleskoj, nije nešto što se obrađuje u našim istorijskim udžbenicima, ali oni malo više obrazovani (ili koji su igrali neku igricu i pročitali šta piše u info) znaju da se taj ustanak dogodio zbog tiranije kralja Džona i da je taj ustanak doveo do potpisivanja čuvene Magna Karte, dokumenta koji ograničava apsolutnu kraljevsku vlast i garantuje određene slobode i prava građana. U to vreme, revolucionaran akt. Akt zbog koga se vredi boriti.
Dešavanja u filmu su nešto nakon potpisivanja Magna Karte. Kralj Džon, naravno nezadovoljan gubitkom apsolutne vlasti, okuplja vojsku Danaca (zajebani Vikinzi) i kreće da juri potpisnike Magna Karte, odnosno barone koji su takođe potpisali dokument. Na njegovom putu ključna tačka je tvrđava Ročester koja kontroliše čitavu Južnu Englesku, što shvata i Baron de Olbeni, i okuplja mali vod ljudi spremnih da brane tvrđavu do zadnjeg kapi krvi…
Ono, vrlo pristojan film, više nego pristojan štaviše. Kulturna i jestiva priča, sve se da progutati (mada, to zavisi od vašeg apetita), glumci su na veoma kul nivou, ima ih vrlo poznatih, da se sad ne kurčim poznavanjem imena glumaca
Takođe, atmosfera sveukupna, tj. kako bih rekao, a da, scenografija je do jaja, a i kostimi takođe, vrlo uverljivo, realistično, pravi Srednji vek. Ono, čak ne mogu da se setim nijedne veće zamerke. Ima jedna riba tu što me nervira (neka baronesa), ali da se to ignorisati.
Zaključak: vrlo kulturan i zabavan film o Srednjem veku, izvolite ga pogledati.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote