Thread: MISTERIJE SVETA
View Single Post
Old 06-05-2007   #47
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

[highlight=red:13f11fd246]REINKARNACIJA[/highlight:13f11fd246]



Indija je područje gdje oduvijek vjeruju u fenomen ponovnog rađanja. Indija kroz knjige Vede progovara o tom vrlo značajnom segmentu ljudskog razmišljanja, odnosno o toj doktrini. Obično se o tijelu govori samo kao o iluziji. Po njima, naše tijelo ne predstavlja stvarnost. Mi smo sami svoji zarobljenici, robovi, a aludiramo da smo stvarni. Naša duša s tijelom se samo pročišćava da bi došla do pročišćenja tj. finalnog spasenja ili prosvjetljenja. Ljudsku dušu još nazivaju i nebeska kći, jer puno puta boravi u raznim tijelima i na tako dalekim egzistencijama da to ne možemo sa našom svješću niti shvatiti. Indů mitologija govori o mnogim vrlo zanimljivim pričama, kao npr. o jednoj djevojci, ženi - sestri kralja iz Madure, koja se zvala Devaki. Ona je drugačije doživljavala svijet oko sebe. Od svog rođenja je imala vrlo jake intuicije i osjećaj za duhovni svijet. Imala je redovite vizije i ekstaze. U vizijama bi vidjela prekrasno nebo, bezbroj prekrasnih svjetlećih stvorenja koja su je promatrala i u isto vrijeme prizivala velikog oca Mahadeva, koji je najveći izvor svjetla i sreće. Nedugo poslije toga, postala je majka muškog djeteta, kojeg je rodila na svetim brdima, skrivajući se od ubilačke ljutnje svoga brata. To muško dijete je dobilo ime Krishna. Sva ona svjetleća energetska stvorenja, koje je doživljavala u svojim vizijama, bili su u stvari neka druga živuća stvorenja ( oblici života ). Tu svjetleću snagu, primio je njezin sin Krishna u trenutcima svoga dolaska na svjetlo dana.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote