View Single Post
Old 14-02-2011   #62
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Nijedan čovjek na svijetu nije voljen kao naš Resulullah Muhammed s.a.w.s.


Njegova pravednost

Nije pravio razliku između ljudi zbog njihove pripadnosti nekom narodu ili nekoj porodici, zbog boje kože ili zbog bogatstva.



Njegova skromnost

Jednom je došao ashab po imneu Abdullah b. Yusr kod Poslanika i kad ga je vidio počeo je drhtati od strahopoštovanja. Poslanik mu reče: „Prijatelju, ne tresi se.Ja sam sin Kurejšijke koja je jela suhi hljeb.“



Njegova darežljivost

Kad bi neko tražio od njega nešto od dunjaličkih dobara nikad nije odbijao. Ako trenutno nije imao, obećao je da će dati kad bude u mogućnosti.



Njegova blagost i milost

„Došao vam je Poslanik, jedan od vas, teško mu je što ćete na muke udariti, jedva čeka da pravi putem pođete, a prema vjernicima je blag i milostiv.“ (Tevba 128 aj.)



Njegova hrabrost

Iako je blag i pažljiv, prema neprijateljima islama se odnosio sa velikom odlučnošću i hrabrošću.



Njegov stid

Čistoćom, pravednošću, stidom i edepom, istrgao se iz bijesnog drušva bez časti i upotrijebio svu energiju svoje mladosti na putu ka Allahu i istini.





Allahu, učini našeg Resula na budućem svijetu našim šefadžijom, a njegovo vrelo mjestom, na koje ćemo stići.

Allahu, pomozi nam da radimo po njegovom sunnetu, daj nam da umremo u njegovoj vjeri i učini nas od njegovoh sljedbenika!

Allahu, učini nas njegovom braćom-onima koji ga nisu vidjeli, a slijedi su ga.

Allahu, daj nam da budemo u njegovom društvu, sa poslanicima, iskrenim vjernicima, šehidima i dobrim ljudima!

Allahu, neka je salavat i selam na našeg Resulullaha a.s. kad god se njegovo ime spomene.



Neka je Slavljen Allah, Gospodar Svjetova, Gospodar snage, i veličine, Koji je visoko iznad onoga, kakvim Ga nevjernici smatraju!



Amin ya Rabbi!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."

Last edited by Tahirovce; 14-02-2011 at 17:01..
Rarica is offline   Reply With Quote