View Single Post
Old 10-07-2010   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Nakon prihvatanja ostavki i utvrđivanja dva nova, odnosno zamenjena odbornička mandata, po, na sednici usvojenom dnevnom redu, usledila je smena dvojice lokalnih funkcionera. Tajnim glasanjem, sa 20 glasova za i 6 protiv, smenjen je dotadašnji predsednik Skupštine opštine Sjenica, Harun Hajradinović (NPS), a na njegovo mesto, sa 21 glasom za i 5 protiv, izabran je Esad Zornić iz G17 plus. Konstatujući da je razrešen dužnosti, Hajradinović je sa skupštinske govornice čestitao novoizabranom predsedniku i novoj skupštinskoj većini. On je tom prilikom istako da je vlast smenjiva, ali i da aktuelni saziv nema legitimitet od 6. maja, dovodeći u vezu prekompoziciju vlasti sa rezultatima izbora za Bošnjački nacionalni savet, dok se u obrazloženju predlagača navodi da je do promena došlo ''radi sprovođenja procesa racionalizacije''. Hajradinović se takođe zahvalio i odbornicima SDA, koji su, kako je rekao, ''došli da podrže ovu Skupštinu i naprave većinu''.
Imal neko da ga dobro poznaje da mi kaze jel on stvarno glup ili pokusava da nekog napravi glupim ? Valjda zna kolko je 2+2

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post


Za smenu zamenika predsednika opštine, Mensura Gičevića (GG Dosta je), na čije mesto je izabran dotadašnji član Opštinskog veća Veroslav Karličić iz DSS-a, ne bi se moglo reći da se odigrala u pomirljivom tonu. Gičević je, u nekoliko navrata, sa skupštinske govornice izrekao niz optužbi na račun lokalnih funkcionera, uglavnom iz reda SDP, istakavši da je predhodna koalicija poništena bez ijedne reči upozorenja. Za njegovu smenu glasala su 22 odbornika, uključujući i dva odbornika opozicione SDA. ''Iz proceduralnih razloga ja neću podneti ostavku. Neka ovo teče kako je krenulo. Ja neću reći da je u ovome učestvovala SDA, to su samo pojedinci, koji su smatrali da treba da podrže ovu stvar'', kazao je Gičević.
Ovo je tacno, iz licnih razloga 2 odbornika SDA su dosla i overila mensurovu smenu,pao bih i bez njih ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote