View Single Post
Old 14-05-2010   #20
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Drago mi je da se argumentovano raspravlja o medijskom praćenju događaja u Sandžaku. Mi koji smo duže na ovome forumu znamo i političku naklonjenost administracije foruma određenoj političkoj opciji, ali dozvoljeno je da se ukaže na to, a da komentatori ne budu sankcionisani, što je napredak u odnosu na neke druge forume.

Ja sa strane posmatram prilike u Sandžaku, povremeno navratim, i sve više uviđam rezultate pogubne politike. Znam da se sa mnom neće neki složiti, ali činjenice su tu. Posebno katastrofalno je stanje u Sjenici.

Zvaničnici vladajuće oligarhije (Suljo i Rasim) samo se jave pred neke izbore, obećavaju gradnju autoputa, a kada se izbori završe, odoše u Beograd i zaborave na Sandžak. O "sandžačkoj sirotinji" i mediji šute, skoro da nema značajnih analiza stanja, nema strategije izlaska iz takvog stanja, pa narod polako "curi" prema zapadu. Mi možemo hvaliti "vječite vlastodršce" koliko hoćemo, od toga imaju koristi samo njihove uže i šire familije, a "sjenica će poželiti građana, a građana biti neće".

Zato, podržavam kritički odnos medija do zvanične vlasti, ako radi dobro "pohvali" a ako ne "žeži". Još jednom puna podrška sandzaklive.rs.
homar is offline