View Single Post
Old 08-01-2010   #12
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Lako je general biti poslije bitke. Čovjek mora imati svoje stavove i ne čekati da mu ih neko ponudi. Valjda svaki odrastao građanin treba da zna koja su njegova osnovna ljudska prava i slobode i prema tome se određivati prema zvaničnoj vlasti i politici. U konkretnom slučaju, radi se o Sulji i Rasimu i njihovom nezalaganju za očuvanje ljudskih prava i sloboda građana Sandžaka. Oni ne da su zastupali interese i ljudska prava građana Sandžaka, nego su svojim dizanjem ruke za Uredbu Vlade Srbije, i lično prekršili ta prava i druge Evropske konvencije koje govore o lokalnoj samoupravi i manjinskim pravima. I šta ja trebam sada čekati da mi Rasim i Suljo kažu da je to "tehnička greška" ili "da nije pročitao sadržaj a glasao", pa to mogu pričati samo još svojim poltrončićima u stranci i onima koje su doveli u svoje kabinete i na drugi način uhljebili. Treba se držati one devize "dragi su mi Rasim i Suljo, ali mi je istina draža", zato im treba jednostavno reći "Dosta je vašeg marifetluka, povucite se blagoš u svoj brlog, prepustite politiku mlađim i poštenijim Sandžaklijama".
homar is offline   Reply With Quote