View Single Post
Old 13-12-2009   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default Ne smem da se vežem, stavila sam silikone!

Čime se sve vozači služe kako bi izbegli oštre kazne u saobraćaju
Ne smem da se vežem, stavila sam silikone!

„Gospodine, ne smem da vezujem pojas narednih nekoliko dana jer sam ugradila silikone. Ako mi ne verujete, možete da pogledate i da vidite rezove“, pravdala se devojka policajcu jer nije vezala pojas.

Ovo je samo jedan od izgovora kojima su prvog dana primene novog zakona o bezbednosti u saobraćaju vozači pokušavali da izbegnu daleko oštrije kazne.
Prema rečima policajaca, ljudi se na sve i svašta vade kako ne bi platili kaznu. Od toga da su teški srčani bolesnici i da im pojas steže srce, do toga da žure u bolnicu, na sahranu, porođaj... Pravdajući se time da „nisu znali“ mnogi vozači juče su i izlazili iz automobila bez odobrenja policajca, što im je kazne uvećavalo za dodatnih 5.000 dinara. Ipak, to im se zasad oprašta. Kako za „Alo!“ objašnjava Dragan Bogosavac, načelnik saobraćajne policije za grad Beograd, narednih nekoliko dana policajci će upozoravati vozače na propuste i neće ih kažnjavati ako, primera radi, nemaju u kaseti automobila prsluk ili trougao, ali će i te kako biti rigorozni ako primete da je vozač pijan, da je prošao kroz crveno ili vozi brže nego što je dozvoljeno...
- Novi zakon nije represivan prema ljudima koji poštuju zakon, već prema onima koji to ranije nisu radili - kaže Bogosavac.

- Zakon nije počeo da se primenjuje kako bi građani plaćali policiju i time bogatili budžet države, već da bi za pet do deset godina broj smrtnih slučajeva na drumovima bio prepolovljen - objašnjava on navodeći da je samo od početka godine do danas na ulicama Beograda poginulo 145 osoba.
Reporteri „Alo!“ juče su sa patrolom policije izašli na teren kako bi zabeležili prve reakcije građana u vezi s novim zakonom. Zadatak policajaca Milana Stevića i Bratislava Stevanovića bio je da obaveste Beograđane o primeni zakona.
- Dobar dan, gospodine, vaša dokumenta... - zaustavio je policajac prvi automobil koji je naišao.
- Evo, odmah. U gepeku mi je torba - kaže vozač.
- Gospodine, kazna za izlazak iz vozila je 5.000 dinara. Danas ću vas samo opomenuti, dokumenta moraju biti uz vas - upozorava saobraćajac.
Niz Kumodrašku ulicu spušta se automobil s oznakama auto-škole. Instruktor kaže da ga „sludeo“ prethodni đak, pa je zaboravio da skine „L“ tablicu. Potom se pravda da ne zna da i toku dana moraju biti uključena oborena svetla, ni da prsluk mora držati pored sebe.
- Kako li ćete tek obučiti vaše đake? Molim vas, obezbedite svu potrebnu opremu - i njega upozorava policajac. Ovog puta oprostio mu je kazne od oko 15.000 dinara, ali, sledeći put neće. Za svaki prekršaj, novčanik će biti mnogo tanji.


Policajac pretučen zbog novog zakona

Jedan policajac pretučen je prekjuče, dok je pisao zapisnik. S leđa mu je prišao jedan od prolaznika i počeo da ga udara rukama jer je bio revoltiran novim zakonom. Dok se policajac osvestio, čovek je već počeo da beži niz ulicu, ali ga je posle nekoliko minuta patrola sustigla.
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote