View Single Post
Old 10-04-2007   #16
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Borici su jedna posebna prica u Sjenici. Svima je dobro poznato kakve kvalitete to odmaraliste poseduje, pre svega zbog mjesta gde se nalazi ali je potrebno dosta rada da bi dostigao jedaqn visoki nivo. Mnogi sportisti i sportske ekipe bi dolazile tu na pripreme da je uradjeno nesto po tom pitanju. Meni ni dan danas nije jasno a nije mi bilo ni ranije jasno , zasto tamosnje vlasti nista ne urade po tom pitanju vec se zamaraju oko nekog aerodroma koji u stvari nikada i nije bio niti ce biti aerodrom. Neznam da li je hotel Borici sada privatno vlasnistvo ali po meni je njegova adaptacija najbitnija i najvaznija za pocetak razvoja u Sjenici. Hotel moze da privuce goste, pre svega sportiste koji bi imali idealne uslove za pripreme kada bi se uradila potrebna adaptacija. Ali postoji tu i drugi faktor, a to je mentalitet naseg naroda. Ja se sjecam jedne god, kad su dosle kosarkasice Crvene Zvezde na pripreme u Borice, nakon par dana su morali da napuste grad jer su im mnogi prijetili i govorili svasta u gradu, tako da nisu ni smjeli izac u grad, a u hotel su dolazili pod prozore , zivkali i opet svasta govorili, prijetili itd, itd, tako da su se oni pokupili i otisli.

Jedna spomen cesma je napravljena dole kod stepenista, bila nam je idealno mjesto za sastajanje mladih u to vrijeme. Tako je bila uradjena da su svjetla raznih boja bila okolo, pa je nocu davalo to nekakav poseban draz i ljepotu, romantiku pre svega. Ali ni to nije trajalo dugo jer nakon nekoliko dana ni tih sijalica u boji nije bilo vise jer su se neki takmicili ko ce prvi kamenom da ih razbije.

Mislim da Sjenicaci neznaju da cuvaju i da koriste ono sto imaju.A sa ovim smecem po gradu vidim da je i mentalitet ostao isti, naravno nisu svi isti.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote