View Single Post
Old 27-11-2009   #6
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Na pocetku da vam svima cestitam Bajram rijecima Bajram serif mubarek olsun i da vas sve puno poselamim posto vec dugo vremena nisam bio na forumu.

Sami Dzeko je moj brat, student serijatskog prava na Univerzitetu Al - Fath u Damasku, Sirija. Mislim da o njemu i njegovoj knjizi nije potrebno toliko pricati ako znamo da su recezenti iste hafiz Edib ef. Pepic i mr. Bajazit ef. Nicevic koji u predgovoru kaze:

"Hvala neka je Allahu Gospodaru svih svjetova, mir i spas na Njegovog miljenika, poslednjeg poslanika Muhameda, salallahu alejhi ve selem, na njegovu porodicu u cestite ashabe i na sve one koji slijede njegov put do sudnjega dana.
Objasnjavanje ispravnog vjerovanja tj. akaida ehli sunneta vel dzema'a je obaveza u koju nema sumnje, a odbrana istog putem obesnazenja i pobijanja stavova prijestupnika je sredstvo toga.
Ustanovljenje ispravnog vjerovanja, navodenje argumenata, pobijanje stavova prijestupnika koji proturjece ispravnom vjerovanju su osnovni elementi akaidske nauke.
islamski ucenjaci, prije i sada, nastojali su i nastoje da sluze u odbrani ispravnog vjerovanja te u opovrgavanju inovatora koji iskrivljuju vjerovanja ranih muslimana (ehli selef) i muslimanskog pravovjerja.
u vrijemenu u kojem zivimo rasprostranjena su mnoga vjerska pitanja koja su u suprotnosti stavovima ehli sunneta tako da su inovatorski pravci od mudzesima, sita i ostalih grupa veoma prisutni medju muslimanima a za vecu nesrecu mozemo naci razna praznovjerja, ateizma, savremenog sekularizma, filozofskih pravaca koji su instalirani da iskrive osnovne postulate Allahove vjere. stoga je duznost ucenjaka i onih koji su na tome putu da zauzmu stav u odbrani islamskog pravovjerja i opovrgavanju oprecnog.
Nas brat, sejh Sami Dzeko, je jedan od rijetkih koji je ozbiljno shvatio svoj zadatak i svojim ogromnim trudom je stao u odbrani ispravne akide i pobijanju svega sto je skrnavi.
Knjiga koja je pred nama je korisna u svojoj oblasti, dobar prirucnik studentima, lahka za razumijevanje.
Moja malenkost bi posavjetovala sve tragaoce istine, ukljucujuci mene i autora ove knjige da se temi o kojoj govori nasa knjiga pristupi sa sto vise objektivizma. Duboko sam uvjeren da se termini koji posjeduju negativnu sadrzinu prema odredjenoj grupi ili pravcu mogu zamijeniti umjerenijim i boljim.
Molim dragog Allaha da ucini ovo djelo bericetnim, korisnim za one koji tragaju za istinom a da Autora nagradi obilnom nagradom za njegov trud.
Na kraju kao i na pocetku, zahvala pripada Allahu Gospodaru svih svjetova, mir i spas na poslijednjeg i najboljeg poslanika Muhameda, salallahu alejhi ve selem, na njegovu porodicu i cestite ashabe.

Mr. Bajazit ef. Nicevic "




Sto se tice distribucije knjige u dijasporu, to se mozete dogovoriti sa njim na mail-u dzeko_87@hotmail.com

Nermin Dzeko
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote