View Single Post
Old 26-11-2009   #7
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by hurmasica View Post
Kako je samo bijedan i jadan onaj koji svoju nemoc za konstruktivnu konfrontaciju,komunikaciju,kompromis i toleranciju kompenzira svojom fizickom nadmoci.
"Muskarac" koji snagom svojih misica delegira porodicu,obaveze,svoju partnericu zlostavlja na bilo koji nacin je vec priznao svoju slabost i nesposobnost.
Nije musko sto zenu tuce i prisiljava na ono sto njemu pase na bilo kom polju bracnoga zivota vec je musko onaj koji zenu podigne na pijedestal i pruzi joj osjecaj da je voljena,vrijedna respekta i zasticena.
Zena koja ima sve to je "dobrovoljno robinja "svom muskarcu.

Bolje je zivjeti jedan dan kao lavica nego cijeli zivot kao mis!
Respekt za ovo,zaista me odusevljavas svojim postovima Hurmasice.

Inace nasilje nad zenama je u obrnutoj srazmeri sa obrazovanjem ljudi...to je cinjenica koja je dokazana.
Siguran sam da bi se pravilnim obrazovanjem i korektnom edukacijom u mnogome smanjili nasilnicka ponasanja prema zanama.
Ovo u prvom redu mislim na stanje u muslimanskim zemljama i na jedan krajnje nekorektan odnos prema ovom problemu koje pripadnice lepseg pola,evidentno je, imaju u tim zemljama(namerno nisam hteo da kazem "slabijeg" pola jer mislim da je ta rijec sama po sebi diskriminatorska).

Tema je odlicna,bravo Rarice... Podrzavam!!!
  Reply With Quote