View Single Post
Old 16-09-2009   #3
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Bajram za nas je dan radosti mira tisine i svi smo jedva cekali da dodze . Kao i svi muslimani docekivali smo bajram sa Bajram namazom. Bajramisanje do kuce a onda se ceko najstari clan da se prvo njemu nazove Bajram uzoj familiji a posle toga i siroj . Uvremenu izmedzu 11 i 12 sati posli bi na selo da obidzemo Mezarje posle toga dolazili bi kod spoljni amida i sire familije . Vracamo se za Sjenicu obavlja se familijarini rucak. Onda se obilazi u Senicu sira familija komsiluk .
Sad od kako smo u nemacku malo je drukce ja odem na Bajram namaz u Frankfurt klanja se Bajram namaz i bajramisemo prijateljima sa kojim smo se nasli u Dzamiju. Vracam se kuci tamo me cekaju moji najdrazi bajramisemo jedni drugim i podijelimo poklone. Napravimo jedan familijarni rucak i onda pocinjemo da zovemo familiju telefonom. Reko mi je jedan hodza da slanje poruka nije preporucljivo daje Haram kaze da je Bajram najsladze sa rijecima bajramisat i da je tako ukabul. Posle svega toga krecemo u obilazak familije ili cekamo familiju da nam dodze.
Selam
__________________
´´Gospodaru moj,podari mi istrajnost u vjeri i snagu u izvrsavanju naredbi.´´
Dzigal is offline   Reply With Quote