View Single Post
Old 15-02-2006   #35
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam svima!

Evo da se i ja ukljucim iako sam u velikom vremenskom skripcu ali nisam mogao da ne odvojim malo vremena za ovu svetu temu o kojoj se u zadnje vrijeme previse pise i prica po cijelom svijetu. Ja zivim i radim u Skandinaviji i mislim da imam najvise informacija iz prve ruke koje sigurno mnogi neznaju. Skandinavske zemlje su odavno produzena ruka Amerike u Evropi.To sto je Amerika izabrala Dansku i Norvesku nije nimalo cudno jer na primjer Dansku vode najmilitantnije desnicarske partije u Evropi cak ih uporedjuju sa onim iz Hitlerog vremena.Od njihovog dolaska na vlast se mnogo toga promijenilo nagore a posebno za Muslimansku populaciju u toj zemlji. Zato uopste ne cudi da je sve pocelo iz Danske a list koji je objavio karikature nije uopste mali i nepoznat kao sto neko napisa ranije vec vrlo respektabilan i rado citan list (nisam sto posto siguran ali Jylen me asocira na svedsku rijec Jul sto prevedeno na nas znaci Bozic, dakle mada nisam siguran ali list bi se na Bosanskom jeziku trebao zvati Bozicna Posta, sto bi u potpunosti odgovaralo urednickoj politici lista). Ovo je samo dobro smisljen plan iz Vasingtona da bi opravdao svoje planove za napad na Iran.

Terorizam sta je to? O cemu mi to pricamo i diskutujemo svaki dan, da nekazem naglabamo? Danas postoji samo jedan terorizam a to je Americki zajedno sa njihovim saveznicima a na drugoj strani je borba za slobodu i opstanak. Ne mozemo nikada prihvatiti tezu da je Hamas teroristicka organizacija kada se oni bore za oslobodjenje svoje okupirane teritorije.Koja je razlika izmedju onoga sto je radio Hitler sa Jevrejima i onoga sto Jevreji rade sa Palestincima, ja tu nevidim razlku. Moglo bi se sada pricati o nacinu borbe i t.d. ali oni nemaju mnogo izbora, iz nase perspektive to izgleda mnogo jednostavnije. Ujedno zelim da se ogradim od bombasa samoubica jer Islam je vjera koja izricito zabranjuje samoubistvo ali kakva su osjecanja ljudi u Palestini, Iraku i ostalim okupiranim islamskim zemljama kojima su pobijeni svi clanovi porodice samo sa jednom ispaljenom raketom to mi nemozemo komentarisati. Ono sto jedino moze da pomogne u danasnjoj situaciji je jedinstvo Islamskog svijeta (vjersko, politicko i ekonomsko). Samo jedinstveni mozemo biti priznati i respektabilni ali isto tako imati kontrolu nad onim kako ih na zapadu zovu prirodnim bogatstvima a za nas su to Boziji darovi (tu mislim prvenstveno na naftu). Medjutim nase jedinstvo ce uvijek biti upitno dok imamo osobe medju nama koji se prodaju za saku americkih dolara. Hriscanstvo smatra svaki poziv na jedinstvo Muslimana kao poziv na terorizam zato sto oni sami imaju organizovan isti oblik terorizma (vidimo samo kako se vrsi agresija na Islamske zemlje i ko je vrsi: USA, Engleska, Danska, Australija, Francuska,Holandija, Norveska).



Na kraju zelim da poselamim Emira i Eldara, Zlatka i Amora i da vam kazem da sam srecan da imamo takvih Sjenicaka na zapadu koji nisu odlutali u trci za novcem i praznim dokazivanjem jer samo Musliman sa pravim i iskrenim vjerovanjem u Allaha dz.s. i Muhameda a.s kao poslanika moze racunati na Allahovu milost.

Tebi Zlatko zelim da porucim da nastavis sa svojim pisanjima jer skola ne cini covjeka vec ga nadogradjuje u pozitivnom ili negativnom smjeru. Davno je bila ona stara poslovica: "Nema budale bez skolovane budale". Tvoje vrijednosti su mnogo vece nego sto ti sam mislis.

Puno toplih selama svima i zelim da vas Allah nagradi svojom miloscu sto ste otvorili ovu temu jer i ovo je jedan nacin protesta za sve ovo sto se planira i radi protiv Muslimana.
  Reply With Quote