View Single Post
Old 26-08-2009   #15
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Ova situacija sa smecem ne da je uzasna, nego ne mogu to u svojoj masti to da procesujem. Ne mogu da vjerujem ocima svojim da tako nesto postoji..

Pricali su mi ljudi koji su bili u Sjenici, ali se to ne moze ni zamisliti, kao kada se vidi na ovim video snimcima.


Ovo je opasnost za planetu zemlju!, ovo je gore nego Chernobil!, a ne za onako mali gradic - Sjenica. Pa cudi me da Kuga i kolera, kao u srednjem vijeku nisu zavladali... Mislim da bi gradjani trebali nositi maske kada prolaze neposredno blizu.

Molim vas,

Koliko vidim iz onih snimaka, nema tu negog velikog neorganskog otpada, osim guma od vozila. Koliko znam u Sjenici nema nuklearnog otpada pa ni hemijskog. Znaci skoro sve ostalo je "Bioloski Razgradivo Smece"- prirodnim procesom trune.

Pa zar je tesko nabaviti par kamiona i koji bager da se ono smece svakodnevno prekrije slojem zemlje.

To je sve sto treba napraviti! Pa zar je to toliko tesko?!
__________________________________________________ _____________

Za klaonicu:

Ja ne znam kako je to regulisano kod nas!

Ali je klaonicni otpad industrijski, i ne treba biti problem grada i opcine. Uprava Klanonice, treba da se brine o svom smecu, spaljivanjem ili zakopavanjem na zato odredjenom mjesu, kao sto se to radi u normalnim sredinama. Neka kupe komad zemlje i zakopavaju svoje smece, i zakonom ih obavezati da se prikladno brinu o tome...




borichi is offline   Reply With Quote