View Single Post
Old 14-08-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation U NARODNOJ KUHINJI CRVENOG KRSTA U SJENICI UDVOSTRUCEN BROJ KORISNIKA

Od osnivanja do danas, broj korisnika Narodne kuhinje Crvenog krsta u Sjenici je udvostručen. Usluge Narodne kuhinje u ovoj opštini trenutno koristi preko 400 lica, a broj zahteva, zbog sveprisutne ekonomske krize, se svakodnevno povećava. Među njima su najbrojniji korisnici iz grada, mada ima i onih sa seoskog područja, koji, za dnevni obrok, za sebe i svoju porodicu, svakodnevno prepešače i po nekoliko kilometara.
Narodna kuhinja u novom objektu u Sjenici, koji je izgrađen uz pomoć luksemburškog Crvenog krsta, radi od aprila. Obezbeđene rezerve hrane od Vlade Republike Srbije, dovoljne su za četvoromesečni period. Zbog sve većih potreba i konstantnog povećanja broja korisnika, u Crvenom krstu, uz pomoć donatora, nastoje da taj period produže na barem šest meseci. ''Firme ne rade, radnici su na nekim prinudnim odmorima, a s obzirom na aktuelnu krizu, logično je da se broj korisnika Narodne kuhinje i u Sjenici povećava. Uz pomoć donatora, mi pokušavamo da produžimo rad ove kuhinje, kako bi ona što duže bila otvorena za sve njene korisnike. Od Vlade Republike Srbije dobili smo i 80 lanč paketa sa osnovnim životnim namirnicama, koji će uskoro biti distribuirani, materijalno najugroženijim, starim i iznemoglim licima na seoskom području'', kaze za naš sajt , sekretar Crvenog krsta u Sjenici, Murat Karišik.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links