View Single Post
Old 23-07-2009   #291
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

"Bacam na pod moj prirucni molitveni cilim,spustam celo na zemlju,suze mi natapaju carsav.
Klanjam se ka zapadu.Onda se prisecam da se nisam molio vise od petnaest godina.
Odavno sam zaboravio reci.Ali nije bitno,izgovoricu ono malo reci koje jos pamtim.

La ilahe illellah-Mohammeden Resul Allah...nema drugog boga sem Allaha,a Muhammed je njegov poslanik.

Sada vidim da je baba gresio,da Bog postoji,da je uvek postojao.Vidim ga ovde,u ocima ljudi u ovom hodniku ocaja.
Ovo je istinski dom Boziji,ovde ce ga naci svi koji su ga izgubili,ne u belom mesdzidu sa blistavim dijamantskim svetlima i visokim minaretima.
Bog postoji,mora da postoji,i sada cu se moliti,molicu se da mi oprosti sto sam ga zapostavio sve ove godine,da mi oprosti silna izdajstva,lazi i grijehe i sto mu se okrecem tek sada u casu nuzde,molicu se da je Velik,Milostiv i Samilostan kao sto Njegova knjiga kaze da jeste.
Klanjam se na zapad i ljubim zemlju i obecavam da cu ciniti Zekat,da cu klanjati namaz,,da cu postiti Ramazan i kada Ramazan prodje da cu nastaviti da postim,naucucu napamet svaku rec Njegove svete knjige,i otici cu na hodocasce u onaj vreli pustinjski grad i poklonicu se pred Kabom.
Sve cu to da uradim i mislicu na Njega svakog buduceg dana ako mi samo ostvari jednu jedinu zelju:na mojim rukama je Hasanova krv;molim se Bogu da na njima ne bude krv i ovog decaka.



Cujem jecanje i shvatam da je moje,usne su mi slane od suza sto mi teku niz lice.
Osecam na sebi poglede svih ljudi u sobi,ali se i dalje klanjam ka zapadu.Molim se.Molim se da me gresi nisu pristigli,cega sam se oduvek bojao."





LOVAC NA ZMAJEVE



Haled Hoseini



ps

Radnja romana se odvija u Avganistanu zato se klanjac iz ovog odlomka okrece ka zapadu da bi bio u pravcu Kible.
  Reply With Quote