View Single Post
Old 04-04-2009   #22
ISLAM_NP
Registrovan
Početnik
 
ISLAM_NP's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 46
Default

zanima me kako ovo moze da se nadje u mevludu:

Laik viđoh poraditi za sevab,

Napisati kako umijem ja kitab.

Dragi Bože, ja se trudih za ata´,

Molim Tebe da ne gorim za hata´.

Muhadžir sam, vatan mi je bio Nikšić,

Ime mi je hafiz Salih Gašević." (I ti ovo nazivas IBADET ALLAHU!?)

(Mevlud, "Uredništvo Tarika", Sarajevo 1327/1909, 16. Predgovor je na strani 4.)



Bože milosni i mi u Bosni

Ko dan radosni mevlud veličamo. (Zar se samo Allah nevelica!?)

Pusti ti wehabije, jedno od Allahovih imena jeste EL-WEHAB kako meni... mozes pripisivati Allahovo ime??


Nego ti je moj savjet, ostaf se ti Muhameda Demirovica (Kod njega sam ucio mjesec dana akidu, pa sam vido da je maturidiske akide)
Ostaf se ti Sulejmana Bugarija, koi pravi Hamajlije (ko ja su djela kufra)
Nego ti je moj savjet uzmi ispravan put, i nemoj da popustas u Allahovoj vjeri, u Allahovu vjeru nema PA MOZE OVAKO PA MOZE ONAKO, nema vise toga, to je moglo dok je bio muftija... Da zamazinje ljudima oci, za jasin 20e, za taj vas mevljud 50e, danas se neisplati covjeku ni da umre jer mu treba 500e... Niko vise nije glup, ako ja moram bit vehabija zato sto nedam tebi ili muftiji,zilkicu... 20e da kupim kur'an TAKO MI ALLAHA NEK BUDEM VEHABIJA. Nego hodzama (neznam dal si i ti) lijepo kad im ljudi kljukaju para, sto nijedan hodza nenapravi taj mevljud kod sebe? Ja nevido muftiju... Da je to ikad uradio? Sve cu da prihvatim samo daj dokaze, a one ISPRAVNE ucenjake sto si naveo, njih podrzavam, jer oni kad su donijeli one fetve, TAD NIJE BILO SIRKA U MEVLUDU... Cukni se brate dragi, i okani se taguta, budi Allahu pokoran a jok ljudima... da te Allah uputi na pravi put. Amin ( A ja cu insAllah budno pratit kakve dokaze postavljas ljudima jer mora da se cuje i druga strana)
ISLAM_NP is offline   Reply With Quote