View Single Post
Old 03-04-2009   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

jos od otvaranja ove teme postojala je intuicija da ju je otvorio neko ko ima direktnu ulogu u ovom projektu,a posle imena clanova komisije,nekako sam jos i sigurniji u to...
elem,bilo kako bilo dobro je i zahvalnica sa moje strane za ovu temu,i za tvoje postovanje misli ovog auditorijuma ovde....

ja sam nekad ranije,ne mogu da se setim u kojoj temi,pominjao jednog naseg uvazenog sugradjanina,koji se nije proslavio ispijanjem casa i flasa o opstinskom budzetu,niti uzivao monopol na nesreci svog naroda,vec je svojom humanoscu ucinio da se sjenica i sjenicani u najcrnjim i najtezim danima ne osecaju zapostavljenim i zaboravljenim od strane celog sveta...
taj veliki humanista nije poznat po svojoj dobrocinivosti samo kod nas,vec su njegovi radovi poznati i u delu evrope i sveta...
siguran sam da vec sada svi znate o kome se radi,ali dodacu i to da sve prethodne vlasti su pale na ispitu morala i humanosti upravo iz razloga sto se nisu udostojile da takvog coveka ugoste bar jednom kafom ili soljicom caja - ali na zvanicnom nivou...

imamo srece i zadovoljstva da je nas sugradjanin Aljo Salihagic,covek sa kojim nikada se ni na ulici sreo nisam,ali je neko ko ima moju neizmernu zahvalnost za sve sto je ucino za nasu opstinu a posebno za dom zdravlja u sjenici...
imao sam srecu,ali nazalost samo jedan put da se sretnem i popricam sa njegovoim sinom,Allahrametile Alenom Salihagicem,i da se uverim da su geni nepromenjiva stvar,i da je Alen,rahmetile,bio i srcem i dusom kao svoj babo Aljo...

s´ toga, voleo bih da cujem i ostale forumase,da li se slazu da jedna od ulica u sjenici nosi ime Alen-a Salihagic-a,kako bi smo ispravili nepravdu koju su cinili predhodnici,polazali svima da imamo obraza i morala i snage da iskazemo zahvalnost,i da konacno sjenicu ustupimo onima koji su se,i koji ce se za nju boriti na sve dobronamerne nacine...
da se ne zaboravi...

Ensar Turković
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote