View Single Post
Old 01-04-2009   #10
ISLAM_NP
Registrovan
Početnik
 
ISLAM_NP's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 46
Default

"Recruit" 1. radoh bi se ismojo na ovu tvoju repliku ali nemogu, nije od suneta Resullulaha s.a.w.s. Nego cu ti reci ovako: Nijedan dokaz ucenjaka ehlli suneta we dz'emata nisi iznijo, nego mi kazes: "Mi- muhaddisi smo apotekari a fekihi- serijatski pravnici su doktori" sto znaci: " Mi muhaddisi znamo dosta hadisa ali uprokos tome ne znamo kako da ih koristimo,a fekihi- pravnici znaju sve te hadise i znaju kako da ih koriste.".
"Recruit" 2. Od Ibn-Omera, radijallahu anhu, prenosi da je rekao: Kada bi stao da klanja, Vjerovjesnik Muhammed, sallallahu 'alejhi we sellem. 3/
podigao bi ruke u visini ramena, a zatim izgovorio Allahu Ekber! Kada bi htio sageti se na ruku', opet bi ih isto tako podigao.
To bi ucinio i kada bi digao glavu sa ruku'a ( pregibanja ), izgovorivsi: "Semi'Allahu limen hamideh! Rabbena ve lekel-hamd!" Ko je dokinuo... Ovaj hadis ili sumnja u njegovu verodostojnost ta je IZASO IZ ALLAHOVE VJERE (iz Islama) jer kaze Resullulah s.a.w.s: KO SLAZE NA MENE NEK PRIPREMI SEBI MJESTO U DzEHENEM! Komentar hadisa- KO KAZE DA JE MUHAMMED A.S REKO NESTO STO NIJE ISTINA NEK PRIPREMI SEBI MJESTO U DzEHENEM ISTO TO VAZI I ZA ONOGA KO KAZE DA NIJE ISTINA ONO STO JE VJERODOSTOJNO PRENIJETO OD MUHAMMEDA A.S.
3." Takodjer, u istom djelu imam Buhari kaze: "Ko sebi umisli da je dizanje ruku u namazu novotarija, taj vrijedja ashabe Poslanika, s.a.w.s.,
jer nema nijedne ispravne predaje da je bilo koji od njh ostavio dizanje ruku u namazu."
I da nenastavljam dalje.
4. Brate "Recruit" JAVNO TE IZAZIVAM DA NAVEDES IJEDAN DOKAZ ISPRAVNIH UCENjAKA KOI KAZU DA NIJE NOVOTARIJA: MEVLjUD, ZAJEDNICKI ZIKR, ZAJEDNICKA DOVA POSLE NAMAZA, PLACANjE DA SE UCI SURA JA'SIN... Posto optuzujes "WEHABIJE" Da su uveli novotarije u nas grad... A neznam koliko si obavesten o tome sta znaci rijec vehabija i ko su zapravo oni? Jer zahvaljujuci ljudima kao sto si ti... Mi koji praktikujemo sunet Resullulaha s.a.w.s. bivamo obiljezeni kao TERORISTI, KAO ONI KOI SE LOSE OPHODE PREMA SVOJIM ZENAMA... Stoga kada dodjes sa dokazima (NE SA SVOJIM MISLjENjEM, NE SA MISLjENjEM MUFTIJE, ILI ZILKICA...) Ispravnih ucenjaka, TAD MI SE DRAGI BRATE JAVI. A PRIJETIM TI U IME ALLAHA DA OVAJ NAROD NETERAS U DZAHELIJET NEGO DA KAZES ISTINU, JER DOISTA CE ALLAH TEBAREKE WE TE ALA ODKRIT ISTINU I NA OVOM I NA BUDUCEM SVIJETU. Molim Njega aza we dzel da nam se smiluje, da nam istinu prikaze istinom a neistinu neistinom, molim Njega koi nema druga, da pomogne svim muslimanima, da ujedini nas saf, Molim Allaha da pomogne mudzahide koi cine da Allahova rijec bude gornja a prokletog nevjernika donja, molim Allaha da nas uvede u Dzenet i firdeus sa Poslanicima sa sehidima, iskrenim i svim pravim muslimanima a divno li je to drustvo. Amin Amin Amin.
ISLAM_NP is offline   Reply With Quote