View Single Post
Old 18-03-2009   #296
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by elvira zekovic View Post
za 36310 .Dragi prijatelju taj izraz sef su koriste nase majke i djedovi,pa pokusaj malo pravilnije.Ulica 12 decembar je i Bukres a postoje 2 Bukresa ljevi i desni ti mora da si sreco sa Pesteri,prva kuca je Feha Zukanovica mog rodaka a ja sam tu odrasla i znam ,pa od Hajredinovica pa nadalje medurec do vrela adalje Dubnica ,a od stare drndare i rahmetlli Kanine kuce ,a na ljevu ides ka drugom Bukresu ka Isu Stupljaninu,a ako mi nevjerujes pitaj moje komsije Jakupa Gicevica,Avda Masovica,Ilijaza Cokovica ,Lidu Pihtijinu pa ces cuti odakle su iz Bukresa ili Medureca.pozdrav
Mislim,ne moj da se ljutis( pogledaj seriju SGaBsC) ali izraz SEF sam,kao sto ti rece, naucio od nane i deda a zatim i od moje majke i baba,pa onda od amidza,dajidza...komsija,jednom rijecju od Bosnjaka i tu rijec nikakao ne dozivljvam u nekakvom pezorativnom smislu.
Ti ako je nisi razumela imas na ovom sajtu temu o Rijecima iz naseg kraja pa se malko infirmisi....

Nego,ovo za Bukres i Medjurec moze bit' da si u pravu,samo ne znam kakve to ima veze sa Pesterom???
  Reply With Quote