SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   Novi grb opstine Sjenica (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=1303)

edis_mumin 20-10-2008 01:42

Novi grb opstine Sjenica
 
Ovako... trenutni grb ne simbolise nista sto je vezano za Sjenicu, pa ga je potrebno zameniti.
Ja sam se malo pozabavio i napravio neko resenje za koje mislim da je adekvatno. Dajte mi vase misljenje, da bih moga da unapredim postjece resenje.

http://i294.photobucket.com/albums/m...ESJENICA-1.jpg

iSelektor 20-10-2008 03:03

Brate sta je meni odmah zapalo za oko... kvadrat kao da je plazma TV... i u njemu neki dvorac...
Mislim da tu ima boljih resenja... neki laganiji i meksi prelazi!

Hvala za temu i ideju :)

36310 20-10-2008 08:46

Prije svega @Edise zelim da ti cestitam na ulozenom trudu.
Meni se kao idejno resenje veoma svideo ovaj tvoj predlog.
Vidi se da si se potrudio i pokusao da nadjes kompromis u odnosu na dvije nacije koje konstituisu nas grad...i to je lijepo od tebe,jer iako cinimo vecinsku populaciju mi ne smijemo zaboraviti nase sugradjane Srpske nacionalnosti.
Nazalost u Prijepolju(gde su oni vecina) na grbu nema nijednog Bosnjackog obelezja.

Medjutim mi ne smijemo biti takvi i zato me veoma obradovao ovaj tvoj nacrt predloga.

Jedinu sugestiju imam u odnosu na ova dva lika sa bajracima...nekako mi zauzimaju previse prostora,pa umesto da uokviruju grb,nekako mi se cini kao da ispadaju iz njega...moj predlog je da ostanes samo na zastavama sa strane.
Inace ovo sa Sjenickom tvrdjavom,ljiljanom iznad i datumom nastanka Sjenice mi se veoma dopada.

PS
Dje nadje ovog Bosnjaka???Isti Salko Fijuljanin. :icon_cheesygrin:

edis_mumin 20-10-2008 11:05

@ 36310

Pokusao sam da napravim balans izmedju vecinski Bosnjackih obelezja (ljiljani, narodne nosnje, tvrdjava...) i manjinskih Srbijanski obelezja (zastava). To je zapravo bio i moj pokusaj. Sto se tice tvrdjave, zapravo nisam mogao bolje da je uklopim u stit, jer je nekako siroka, pa bukvalno cepa prostor na dva dela, a nisam hteo da "natrpavam" drugim elementima.
Hvala na komentaru!!!

Sto se tice dvojice dilbera sa zastavama... veruj mi da ji vrlo moguce da su to dva nasa sugradjana koje poznajemo, jer su mi bile potrebne slike narodne nosnje sandzaka.

NeXeN 20-10-2008 11:46

SVE POHVALE ZA ULOZENI TRUD I RAD!
ovaj ljiljan se previse odvaja od ostalih elemenata,odnosno,on izgleda kao da leti iznad svega,sto cini mi se kvari vizuelni utisak,pa bi bilo najbolje kada bi mogao da ga nekako spojis sa nekim drugim delom...
svidja mi se sto si postavio ova dva dilbera,ali i tu ima mala zamerka,oni bi trebali da drze ove zastave da i one ne bi letele u vazduhu,ili pak da budu zabijene u zemlju...

halilce 20-10-2008 19:36

Sviđa mi se ova zamisao,Edise i svaka čast!
Pojasni mi,šta znače ova dva planinska vrha,pokrivena snijegom?
Drugo,u štitu ispod tvrđave,mogla je doći u obzir i neka od starih kuća pod šindrom ,jer su simbol turskog vakta!
A da bi na neki način spojio prošlost i budućnost Sjenice,mogla bi doći u obzir i neka druga građevina!
Jednu zamerku imam na zastavu Srbije!
Ipak,kada bi se desilo da ovaj tvoj grb bude zvaničan grb Sjenice,na toj zastavi bi morao,kažem,morao biti dvoglavi orao sa ocilima!!
To je zvanični grb i zastava Srbije!


edis_mumin 21-10-2008 15:02

Dobio sam nekoliko predloga, pa se ubrazo javljam sa novim resenjem

Lakota |ljiv| 21-10-2008 19:28

Pozdrav svima,Edise svaka cast za logo,ali ti moram reci par stvari na koje treba da obratis paznju prilokom osmisljavanja i izrade logoa.Pogledaj logoe ostalih gradova,bilo kojeg.Neces na njemu naci vise od dvije do tri boje,neces naci fotografiju ili nesto slicno sto ne moze da se odstampa ili napravi od nekog drugog materijala.Logo mora biti takav da mozes da ga izlijes od plastike,napravis od metala,betona,bilo cega a da ne izgubi smisao.Naravno da je sada doba digitalne stampe i da su boje mali problem,ali veruj mi da ce ti prva kritika od bilo kog ko je nadlezan ili komeptentan da komentarise tvoj rad biti na ovo sto sam ti ja sada rekao.
Secam se da je jos prije 5 god pokrenuto pitanje logoa grada ja sam slao neke radovi i uspem da ih nadjem postavicu ih ovde.
Edise,nemoj da mi zameris na ovome sto sam ti rekao.Nadam se da ce biti pozitivna kritika.

Pozz svima

supergirl 21-10-2008 19:39

Koji je trenutni logo grada??

Tahirovce 21-10-2008 19:46

Quote:

Originally Posted by supergirl (Post 82662)
Koji je trenutni logo grada??


:icon_arrowd: :icon_arrowd: :icon_arrowd: :icon_arrowd: :icon_arrowd:

supergirl 21-10-2008 20:06

????????

Crni Gruja 21-10-2008 20:18

S obzirom na smajli u naslovu reskovog posta, mixslim da je mislio na ovo SDA u svojem potpisu :)

NeXeN 21-10-2008 20:24

Quote:

Originally Posted by supergirl (Post 82662)
Koji je trenutni logo grada??

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...rbSjenica0.jpg

edis_mumin 23-10-2008 19:56

Ja sam otvoren za komentare i sugestije. Sa najboljom namerom sam ovde okacio predlog, da bih mogao da dobijem dobre ideje za grb. Sto se tice oblika i boja, trenutno radim na osmisljavanju novog Stita (centralnog dela ovog grba), koji moze biti sa ili bez dvojice sa zastavama...

Pozz

Kemoni 28-10-2008 04:40

1 Attachment(s)
Ova obadvojica da se uklonu kao i zasave,grb sjenice da se sastoji od planina i sto je vezano za sjenicu.ja sam nesto po svojij volji uradio nije nesto ali je vezano za sjenicu.nema ljutlje tvoje sam koristio.PLANINE I TVRDJAVA

STRANAC 28-10-2008 17:43

Quote:

Originally Posted by Kemoni (Post 83742)
Ova obadvojica da se uklonu kao i zasave,grb sjenice da se sastoji od planina i sto je vezano za sjenicu.ja sam nesto po svojij volji uradio nije nesto ali je vezano za sjenicu.nema ljutlje tvoje sam koristio.PLANINE I TVRDJAVA

sto bi reko Cola:

Nis´´ ja tu ne bi´ dir´o....

bravo majstore,svidela mi se ideja...

36310 28-10-2008 18:10

@kemoni,ovo mi se cini prihvatljivije...ma ljepse je bez one dvojice!!

Nego,pokusaj jos da odstranis ono zelenilo u donjem dijelu grba kako bi se sve inkorporiralo u prostoru stita.A mogao bi kasnije i kompletno zelenilo zamijeniti sa nekom zuckastom bojom sijena...Znas ono sijeno-Sjenica.
Falio bi i jedan zlatni iljiljan tacno iznad tvrdjave.(Cisto da vidimo kako ce izgledati.)

@edis mumin...cekamo i na tvoje obrade.

iSelektor 29-10-2008 03:36

Da vidis nisam ni ja u tom pogledu razmisljao i mislim da je kemoni u pravu...
Ali dajte nesto sto karakterise, bas bas sjenicu...
Brda, snijeg, hladnoca, sir...
Bez zastava i nosnji a i nekij ljiljana... ne biramo grb sandzaka ili drzave neke, vec naseg grada...
Kakav preobrazaj u razmisljanju, bravo kemoni 8)

Kemoni 29-10-2008 05:19

gornji deo grba planine oko sjenice tvrdzava i to je super e sada samo da se jos malo doda jezero i gotov grb sjenice.

slatki streber 29-10-2008 09:08

Slazem se sa Kemonijem,ali bi na grbu ipak trebala da ostanu neka obelezja dve religije u ovom gradu.Jer i to je nesto sto karakterise Sjenicu.


All times are GMT +2. The time now is 16:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com