SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   Privatizovan PIK "Pester" (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=104)

joku 10-03-2006 10:54

Privatizovan PIK "Pester"
 
Kanadski drzavljanin srpskog porekla,Djuro Obradovic pre desed dana za 55 miliona dinara kupio PIK "Pester",najvisi predstavnici vecinske bosnjacke vlasti u Sjenici zatrazili su ponistenje ove privatizacije uz obrazlozenje da je sa kombinatom prodato i 362 hektara zemlje koja je ranije nezakonito oduzeta domacinima sa Pestera.

Istovremeno,medju bosnjackim stanovnistvom u Sjenici,Tutinu i Novom Pazaru proneo se glas da je PIK "Pester" kupio okoreli cetnik iz Kanade.

-Harun Hajradinovic,predsednik SO Sjenica kaze:Jedina smo opstina u Srbiji gde zemlja oduzeta po osnovu viska,konfiskovana,nije vracena ranijim vlasnicima...

Obradovic:Nisam cetnik!

-Niti sam cetnik niti sa cetnicima imam veze.Ja sam u Kanadi otisao pre 35 godina,kao dete i samo sam biznismen,bavim se poslom,ekonomijom,sa politikom nemam nikakve veze.



Ovo pisu danasnije "Vesti" i zeleo bi da prokomentarisemo ovu vijest,i da li je ovo tema u Sjenici?

sjesansarbos 10-03-2006 14:06

To je oko 600,000 Euro.



Koliko je zemlje ukupno bilo u sastavu kombinata, koji objekti? Zar cijeli kombinat vrijedi samo toliko?!?!

joku 10-03-2006 14:49

Ja,neznam koliko zemlje poseduje ali znam da je klanica,mljekara,magacini..(koji su svi relativno novo izgradjeni)u sastavu PIK Pester.

Anonymous 10-03-2006 14:53

:shock: ... :x

joku 10-03-2006 14:57

"Alan," na koga se ovo ljutis? :wink:

anes 10-03-2006 14:59

sigurno je neka namestaljka jer je PIK PESTER kada je pocela privatizacija procenjen na preko 20 miliona eura.ako neko zna nesto vise neka nam kaze.ako nastave ovako sve u Sjenici ce otici u bezcenje

anes 10-03-2006 15:01

za 500000 eura u Sjenici mozes da kupis jedno 5,6 boljih kuca a uporedite to sa vrednoscu klanice,mlekare i mnogobrojnih lokala koje PIK PESTER poseduje

Anonymous 10-03-2006 15:10

Ljutim se na otimace zemlje koja nema cene :!:

İ krivo mi je sto se ne nadje neki nas budza da ponudi cenu,OK :!: :?:

joku 10-03-2006 15:28

Pa tako reci,moram reci i da je meni krivo!I nemoras ovo ok da pises velikim slovima!

Anonymous 10-03-2006 15:51

Uglavnom ok pisem kao OK. Vallahi da je nesto mashuz,nije :roll:

Tahirovce 10-03-2006 16:05

U Sjenici se koliko znam i nije digla velika prasina oko toga,bila je vec dugo vrijeme prica da ce se prodati,licno sam mislio da nece niko kupiti,al doso parajlija i kupio i tu se zavrsava prica,mislim da je veci problem kako ce covek postupati sa radnicima,hoceli opet pokrenuti proizvodnju zaposltii ljude,dati im normalnu platu i tako im omoguciti normalan zivot..

mislim da je to najbitnije da sad opet firma radi, zao je i meni sto nije kupio neko iz Sjenice al sta je tu je....

sexyseka 10-03-2006 19:10

Informacije koje ja znam su, da covek koji je to kupio zeli da zadrzi sve radnike(preko 200)i da ce cak sta vise trebati mnogo vise radnika koji su potrebni za posao koji on ima u planu.Posto je Pester poznat po dobrom i zdravom kvalitetu hrane planira pokrenuti proizvodnju Holandskog i Francuskog sira itd.

Koliko su te informacije tacne neznam.

:roll:

Tahirovce 10-03-2006 19:41

Daj boze sta drugo reci,znacilo bi gradu bilo sta da se radi ima dosta ljudi bez posla i primanja....

edin_mangas 11-03-2006 16:55

Selam alejkum



Mislim da je to cist promasaj

lejla 11-03-2006 18:20

Ne mora da znaci ako je covek srpske nacionalnosti da od toga nece biti nista.Covek se bavi biznisom vise godina mozda uradi za Sjencu i vise nego sto mi ocekujemo.

Tahirovce 11-03-2006 19:34

Ma privatizacija je resena zakonom ako ne ispunjava uslove ponisti se i kraj,kao sto je ponistena za transport i jos dosta firmi....

riki 11-03-2006 21:51

stvarno mi je zao sto komentarisete nesto sto pojma nemate

pre svega ponudjeno je svim jacim bosnjacima u sandzaku i dijaspori da se napravi konzorcijum i da pester ostane nasim gradjanima

al mi nebi bili muslimani bosnjaci da nekom nesto nezamerimo

licno sam bio prisutan kada nasi privrednici nisu hteli da izadju na aukciju 5 zakazanu koja je inace bila i zadnja jer firma ide pod stecaj a radnici dobijaju otkaze

jedini razlog je taj sto su posto zasto hteli da kasnije kupe te objekte kao sto rade sa fabrikom vesnom novogradnjom metalnim

da li se neko od vas zapita gde su ti radnici koji su otpusteni a kupilisu je mii BOSNJACI

sto se tice izjave haruna hajradinovica cista glupost

ja se licno pitam otkud to da se sad taj gospodin pita za tu zemlju kada je prodata gde je taj isti gospodin bio sve ove godine zasto je on i njegova partija dosad cutala

dosta je bacanje prasine ljudima u oci

treba pogledati istini u oci

razgovarao sam sa DJUROM OBRADOVICEM novim vlasnikom on inace poseduje 8 takvih zadruga i vlasnik je GRAND KAFE za vas koji znaju sta to znaci nemoram da prevodim

covek dolazi u ponedeljak opet u sjenicu i pozvao je sve radnike da se vrate na svoja radna mesta

rezultate cemo vidieti za 6 mjeseci

covek ne samo da je kupio za 560 000 eura taj kombinat nezaboravite da je jos tu obaveza za 208 radnika neisplaceni licni doprinosi penzijsko invalidsko za proteklih 10 godina i dug firme koji je preko 1 milijon

sto se nezapitaste kako taj gigant ode u toliki dug.

borichi 11-03-2006 23:08

Kad dodjemo do mosta, onda cemo preci preko mosta. Nista ranije.

Sto se mog misljenja tice, potencijalni kupac je to dobio po bud zasto. On ne moze za te novce u Kanadi ni jednu skromnu kucu da kupi. A da mu je stalo do radnika, nije, boli njega neka stvar.

I jos da dodam, ulozio je( to malo novaca ) u svojoj drzavi. Sto za nas Bosnjake bi bio rizik, ulagati u Srbiju, ja makar tako mislim. Tako da je on u dobitku kako god okrenes. Dobro za njega.

Tahirovce 12-03-2006 12:03

Vrijeme ce pokazati....

amlA 12-03-2006 12:59

A kojeg mosta...shto bi Hule rekao:)


All times are GMT +2. The time now is 13:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com