SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Ovo i ono (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=18)
-   -   Sa 0 na 200km/h (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=949)

hurmasica 06-05-2008 16:21

Sa 0 na 200km/h
 
Sta vas u biti cak i kad znate da nema svrhe niti valjanog razloga moze sa> 0 na 200km/h< uciniti bijesnim i dovesti u afektno stanje?

Kakva je vasa reakcija?

Mene osobno "razvaljuju" osobe minimalne emotivne intelegencije.
Primjerice:
Radim sa koleginicom koja svoje osobne frustracije doslovce "istresa" na kolege i koleginice koji ne posjeduju dovoljno samopouzdanja.
Jedan vakat je to pokusala samnom.Igrala sam njenu igru jer mi je bilo zao ,znala sam da je slabog duha i opake prirode ali je starija od mene i upravo iz respekta nisam joj prkosila.
Sve dok nisam primjetila da se u meni postepeno sakuplja bijes.
Nisam htjela da prihvatim cinjenicu da ona odista nema elementarnog sensa za "dovoljno ruzno".Na njenu provokaciju odgovorila sam da mi je tesko pasti na amebni nivo evolucije i da mi je nje jako zao jer ocito da ce i umrijeti a nece dozivjeti ljepotu "biti" insan.
Otad me zaobilazi kao mis macku a ja sam uprkos svemu jos nijansu ljubaznija prema njoj.Mozda mi i krene od ruke da je promjenim:biggrin:

tmusa 06-05-2008 16:26

Mene jedan drug zeza sa nekim novim brojevima,svaki drugi dan kupi novi broj a posto zna neke detelje iz moje proslosti to koristi i prestavlja se kao neke moje bivse cure...Neznam sta da mu radim a da menjam broj nema sanse...svi me po ovom broju znaju...Jedino da ga prebijem ko macku...Ali opet i tu ima frke,otac mu je jako bolestan a ja imam kaznu iz vladanja zbog izostanaka...NEZNAM STA DA MU RADIM

Prijepoljka 06-05-2008 16:30

Quote:

Originally Posted by tmusa (Post 54340)
Mene jedan drug zeza sa nekim novim brojevima,svaki drugi dan kupi novi broj a posto zna neke detelje iz moje proslosti to koristi i prestavlja se kao neke moje bivse cure...Neznam sta da mu radim a da menjam broj nema sanse...svi me po ovom broju znaju...Jedino da ga prebijem ko macku...Ali opet i tu ima frke,otac mu je jako bolestan a ja imam kaznu iz vladanja zbog izostanaka...NEZNAM STA DA MU RADIM

Nista, sta te bole brige, pusti ga!!! Samo ignorises, i to je to...
A i kriv si sto si dopustio da te provocira na taj nacin, sad trpi, sta ces!?
Mada, kazes da te drug zeza... Nekako mi to ne lici na ponasanje DRUGA!!! Opet, ti si kriv sto od prvog puta nisi povukao liniju, crvenu...

Elvis-Eko 06-05-2008 16:52

Quote:

Originally Posted by tmusa (Post 54340)
Mene jedan drug zeza sa nekim novim brojevima,svaki drugi dan kupi novi broj a posto zna neke detelje iz moje proslosti to koristi i prestavlja se kao neke moje bivse cure...Neznam sta da mu radim a da menjam broj nema sanse...svi me po ovom broju znaju...Jedino da ga prebijem ko macku...Ali opet i tu ima frke,otac mu je jako bolestan a ja imam kaznu iz vladanja zbog izostanaka...NEZNAM STA DA MU RADIM


Taj tvoj drug je mozda malo ljubomoran na tebe iz nekog tamo razloga.
Nista na silu, iskoristi nacin kao kod hurmasice tj. budi pametan a ne drzak i bezobrazan

NeXeN 06-05-2008 17:35

tmusa, kuliras ga samo kao i ja....
znas kako sam "rahat" od kako ne pricam sa njim,ima evo tri nedelje...
mada je opet poceo da mi dosadjuje,moram ga podsetit da mi se ne obraca....
a dobro bi bilo da ga sto velis ko macku prebijemo,i ja i ti i dzenis,odavno mu se kanimo svi trojica....

mersija 07-05-2008 12:42

Svi mi ponekad imamo i lijepe i ruzne emocije. Kada smo srecni cesto taj osjecaj dijelimo sa nama najblizim osobama,a kada smo tuzni,BIJESNI, povlacimo se u sebe i taj osjecaj ne dijelimo ni sa kim,bar ja mislim da je kod vecine danas tako.Naravno, to je samo jedna moja predpostavka,jer covjek nezna kako da se ponasa prema" takvoj "osobi,koja jednostavno apsolutno nemoze da kontrolise situaciju, bez osjecaja , kako za vrijeme tako i za sam prostor,okruzenje.
Ja licno mislim da kao sto je ovaj primjer kod Hurmasica koleginice potreban savjet ili misljenje nekoga ko je veoma blizak takvoj osobi. Naravno,onda se "takve osobe" namjerno ili ne, okrecu i sami protiv takvih osoba koje su bile u stanju da pomognu,daju savjet,traze "zrtvu"za koju najmanje smatraju da ima vremena i zivaca za neke pa hajd sada da nekazem "gluposti"kao sto je ta tvoja radna koleginica.Takvih je vjeruj mi svugdje.
JA licno mislim,da sam neko ko je u stanju da u vecini slucajeva prevazidjem tu granicu spoljasnjeg faktora 0- 200km/h veoma mirno,stalozeno, naravno,koliko sam u mogucnosti pokusavam da sam pri punoj koncentraciji,i da situaciju koju su mi "drugi" nametnuli, vrlo brzo i bezbolno rijesim samo "ignorisanjem"takvih osoba.Ali,naravno nekada jednostavno gubim taj osjecaj samokontrole nad pojedinkom,pojedincem i nedozvoljavam ni vremenu ni prostoru da se neke stvari oko mene desavaju protiv mene,i tada ta granica sa 0-200km/h dostigne vrhunac.:)
Tako da te u potpunosti razumijem Hurmasica,jedino olaksanje koje mozes da priustis sebi u takvom slucaju je "ignorisanje"...pomaze,vjeruj mi.:)

supergirl 07-05-2008 15:17

Nikog ne ignorisem, ako mi smeta nesto na mene utice faktor 0-60km/h i to je sasvim dovoljno ad se vise ne sretnem sa istim problemom. A ako se to slucajno desi,onda to opet nije 0-200km/h,vec 60-250km/h,pa do treceg puta sigurno doc nece.

hurmasica 07-05-2008 17:36

Kada se na komunikacijskom nebu naslucuju tamni oblaci konflikta puni kise

zajedljivih,zlih i ocito svjesno planiranih rijeci onda je mozda na pocetku i

prva metoda ignorancija.Medjutim postoje osobe koje tvoju prvo izabranu

metodu definiraju kao strah od konfrontacije,manjak samopouzdanja ili sta

vise intelegencije.Ne prestaju da ti salju "verbalne munje"kao najavu za

finalnu destruktivnu "grmljavinu" iz koje ce pljusnuti kisa frustracija.

Vise nego naivno bilo bi onda ignorisati i dozvoliti da te iznenadi"pljusak" jer

nije na odmet imati spreman defanzivno-ofanzivni "Ego-bran".

Sto insan ne smije niti u jednoj niti u drugoj varijanti jeste sici sa svog

mentalnog levela i upustiti se u ne konstruktivne konfrontacije jer je to onda

dzabaluka investirana energija:biggrin:

Prijepoljka 07-05-2008 18:15

Prevedi! :D

hurmasica 07-05-2008 18:30

Quote:

Originally Posted by Prijepoljka (Post 54491)
Prevedi! :D

Citaj sa saburom i samo ce ti se kasti:)

Prijepoljka 07-05-2008 18:42

Quote:

Originally Posted by hurmasica (Post 54494)
Citaj sa saburom i samo ce ti se kasti:)

Jos kad bih znala tvoj jezik... Sta ti je "sabur", sta ti je "insan"?! Pola tvojih postova ne razumem, previse filozofije...

Sejo 07-05-2008 18:46

Ako ih ne razumijes nemoj ih ni komentarisati!!!

Crni Gruja 07-05-2008 18:57

Bravo Sejo. Prijepoljka, imas druge teme za nabijanje broja postova, nemoj po svakoj!!

Chupka_ 07-05-2008 19:09

Quote:

Originally Posted by Prijepoljka (Post 54500)
Jos kad bih znala tvoj jezik... Sta ti je "sabur", sta ti je "insan"?! Pola tvojih postova ne razumem, previse filozofije...

E vala ako ne znas sta je sabur i sta znaci insan onda........:tuca:

Hurmasica pise obicnim jezikom smrtnika...kako ti rece ...ali to ona metaforicno doslika....znaci treba se bas skoncentrisati na citanje i skontat ces sta pise i o cemu govori....
Bas se pitam kako skuzis roman kada citas....na istom principu su pisani.........:hmmmm:

Elvis-Eko 07-05-2008 19:14

Quote:

Originally Posted by Sejo (Post 54502)
Ako ih ne razumijes nemoj ih ni komentarisati!!!


A i ti Sejo puno trazis :smeh2:

Prijepoljka 07-05-2008 19:20

Quote:

Originally Posted by Chupka_ (Post 54505)
E vala ako ne znas sta je sabur i sta znaci insan onda........:tuca:

Hurmasica pise obicnim jezikom smrtnika...kako ti rece ...ali to ona metaforicno doslika....znaci treba se bas skoncentrisati na citanje i skontat ces sta pise i o cemu govori....
Bas se pitam kako skuzis roman kada citas....na istom principu su pisani.........:hmmmm:

Ono je preterivanje! Po mom mislenju PRETERIVANJE! Hm, sto se tice romana... Pa, nije svaki roman isfilozofiran (poput njenih postova).

Elvis-Eko 07-05-2008 19:25

Quote:

Originally Posted by Prijepoljka (Post 54509)
Ono je preterivanje! Po mom mislenju PRETERIVANJE! Hm, sto se tice romana... Pa, nije svaki roman isfilozofiran (poput njenih postova).


Pretjeruje Hurmasica sto ti nemas pojma sta je insan ili sabur ??????????????

Prijepoljka 07-05-2008 19:46

Quote:

Originally Posted by Elvis-Eko (Post 54512)
Pretjeruje Hurmasica sto ti nemas pojma sta je insan ili sabur ??????????????

Ne, covece! Nisam ja kriva sto ne znam znacenja tih reci, vec sredina u kojoj zivim, ai moja nezainteresovanost! :D A preterivanje je ono filozofiranje u postovima, iliti presera**nje!!

Chupka_ 07-05-2008 19:53

Quote:

Originally Posted by Prijepoljka (Post 54515)
Ne, covece! Nisam ja kriva sto ne znam znacenja tih reci, vec sredina u kojoj zivim, ai moja nezainteresovanost! :D A preterivanje je ono filozofiranje u postovima, iliti presera**nje!!

Nisi ti kriva....što si nezainteresovana........hahahahahahahah
Kako divno rečeno........:smeh2::smeh2::smeh2::smeh2:
e ovo se zove filozofija:biggrin::biggrin::biggrin:

Elvis-Eko 07-05-2008 19:59

Quote:

Originally Posted by Prijepoljka (Post 54515)
Ne, covece! Nisam ja kriva sto ne znam znacenja tih reci, vec sredina u kojoj zivim, ai moja nezainteresovanost! :D A preterivanje je ono filozofiranje u postovima, iliti presera**nje!!



Svakoga dana u svakom pogledu se sve vise i vise blamiras. Ako si vec "nezainteresovana" za znacenje osnovnih rijeci onda budi isto tako nezainteresovana za teme kojima jednostavno nisi dorasla


All times are GMT +2. The time now is 11:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com