SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   Otvaranje Islamskog vrtića u Sjenici (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=732)

sultan 18-01-2008 07:59

Otvaranje Islamskog vrtića u Sjenici
 
Esselamu alejkum.Ja mislim da je vrijeme za ovaj poduhvat a i u ostalom imamo kadra za to

Crni Gruja 18-01-2008 17:19

Alejkumu selam,
A sta se to podrazumeva pod tim terminom, objasni nam malo kako si to zamislio?

supergirl 19-01-2008 13:24

Ovde nedje pise da je trebao da se gradi,postoji i plan i mesto i sve moguce dozvole osim dozvile muftije Zukorlica...
Samo mi nije jasno,dje je sve to sad kad "imamo" drugu IZ?!?!?!?

ado 19-01-2008 14:27

Quote:

Originally Posted by supergirl (Post 40326)
Ovde nedje pise da je trebao da se gradi,postoji i plan i mesto i sve moguce dozvole osim dozvile muftije Zukorlica...
Samo mi nije jasno,dje je sve to sad kad "imamo" drugu IZ?!?!?!?

Nemamo drigu imamo samo jednu ;) A gdje je trebalo to da se gradi ?

iSelektor 19-01-2008 14:31

To i mene interesuje!!!

Dzigal 19-01-2008 15:43

Ako bog da bice i to jednok dana ali kad to cemo videti.Aja mislim kada jedna nova vlas dodze u Sandzaku ,koja ce misliti za buducnost nas i nase dece?

Tahirovce 19-01-2008 16:58

Quote:

Originally Posted by supergirl (Post 40326)
Ovde nedje pise da je trebao da se gradi,postoji i plan i mesto i sve moguce dozvole osim dozvile muftije Zukorlica...
Samo mi nije jasno,dje je sve to sad kad "imamo" drugu IZ?!?!?!?

Bice dok HA se DIBITUS,ukine zukorlic........

supergirl 20-01-2008 01:33

Quote:

Originally Posted by Tahirovce (Post 40379)
Bice dok HA se DIBITUS,ukine zukorlic........

Daj Boze da bude po tvom,pa da posle bude bolje,al'.....

A bas me zanima,kao i @Tahirovica,dje je to trebalo da se gradi?!
Zna l' iko?

iSelektor 21-01-2008 00:47

... i ako ja smatram da je to za mene nepotrebno...
deca treba da se u obdanistu igraju i druze, nauce medjusobno da se igraju i komuniciraju jedni sa drugima... a za to ce imati vremena ceo zivot posle...
Po meni totalno promasena investicija... bolje da im naprave zanimljive i lijepe igracke, da ih vode na izlete, da upoznaju sve oko sebe...
Molio bih samo da se ne zapocinju suvisne diskusije na sve ovo, ovo je licno moje misljenje i ne mislim nikoga da vrijedjam sa ovim...
Jednostavno smatram da dijete od 3 godine treba da uci vaznije ZIVOTNE stvari...

Pozzz Tahirovic

Rarica 21-01-2008 09:22

Bila sam u poseti slicim vrticima u Novom Pazaru i mislim da je ideja odlicna,ne izostaju igra i razonoda,naprotiv kroz igru i razonodu nauce pametne i korisne stvari.Sama sam se osetila postidjenom kad je dijete od 4-5 god ucilo suru Jasin.Kolko znam ta deca imaju organizovan prevoz i hranu.Kolko je to u Sjenici izvodljivo ne znam;ali se slazem da je ideja dobra.

Dzigal 21-01-2008 18:56

Ja mislim da bi to pametna ideja bila .I za decu i za roditelje mozda bi ucili i neke pametne stvari .Kod nas u bajernu imaju vrtici vezani za Crkvu i pitaju roditelje dali zele da spremaju decu tamo .Azasto u nasem Sandzaku nebi moglo tako nesto funkcionirati.Ja se slazem sa tom idejom,ali imam i malo straha da to ne bude kasnije malo u ove nove vode Suljo,Rasim,Zukorlic i ovaj novi neznam kako se zove. Selam

Prijepoljka 21-01-2008 20:14

Quote:

Originally Posted by Tahirovic (Post 40641)
... i ako ja smatram da je to za mene nepotrebno...
deca treba da se u obdanistu igraju i druze, nauce medjusobno da se igraju i komuniciraju jedni sa drugima... a za to ce imati vremena ceo zivot posle...
Po meni totalno promasena investicija... bolje da im naprave zanimljive i lijepe igracke, da ih vode na izlete, da upoznaju sve oko sebe...
Molio bih samo da se ne zapocinju suvisne diskusije na sve ovo, ovo je licno moje misljenje i ne mislim nikoga da vrijedjam sa ovim...
Jednostavno smatram da dijete od 3 godine treba da uci vaznije ZIVOTNE stvari...

Pozzz Tahirovic



Ja se potpuno slazem sa tobom! Boze, koja glupost! Zasto bi sad razdvajali decu?! Kao da je vazno to da budu na neki nacin izolovani od ostatka sveta... Ovako ce ih ograniciti na JEDNO, i upravo zbog tih ogranicenih, primitivnih misljenja nastaju i sukobi. Upoznati svet oko sebe doprinece medjusobnoj toleranciji koja nam fali, u orgomnim kolicinama!!!

Rarica 22-01-2008 11:57

Tebi je tvoja vera"glupost"i "primitivizam"...dijete nek ti se Allah dz s smiluje !

36310 22-01-2008 14:05

Quote:

Originally Posted by Rarica (Post 40711)
...dijete nek ti se Allah dz s smiluje !

Vala da joj se ne smiluje!!!
Ko bi je trpeo jos i u Dzenetu???:)

lejlaa 22-01-2008 14:45

Quote:

Originally Posted by Prijepoljka (Post 40682)
Ja se potpuno slazem sa tobom! Boze, koja glupost! Zasto bi sad razdvajali decu?! Kao da je vazno to da budu na neki nacin izolovani od ostatka sveta... Ovako ce ih ograniciti na JEDNO, i upravo zbog tih ogranicenih, primitivnih misljenja nastaju i sukobi. Upoznati svet oko sebe doprinece medjusobnoj toleranciji koja nam fali, u orgomnim kolicinama!!!

Tvoje razmisljanje je shodno tvojim godinama,nadam se da ce uskoro i u Prijepolju poceti sa radom jedna ovakva institucija pa ce sve manje djece razmishljati kao ti,tj.nece bjezati od svojeg identiteta i stidjeti se svoje pripadnosti.
Ocigledno je da ne znas da se u tim ustanovama djeca ne uce da mrze,niko ih ne razdvaja od druge djece,naprotiv uce se da uvazavaju,da postuju i da budu postovani.
Islam je draga moja Prijepoljka VJERA TOLERANCIJE,


SELAM!

GREENEYES 22-01-2008 17:39

Quote:

Originally Posted by Tahirovic (Post 40641)
... i ako ja smatram da je to za mene nepotrebno...
deca treba da se u obdanistu igraju i druze, nauce medjusobno da se igraju i komuniciraju jedni sa drugima... a za to ce imati vremena ceo zivot posle...
Po meni totalno promasena investicija... bolje da im naprave zanimljive i lijepe igracke, da ih vode na izlete, da upoznaju sve oko sebe...
Molio bih samo da se ne zapocinju suvisne diskusije na sve ovo, ovo je licno moje misljenje i ne mislim nikoga da vrijedjam sa ovim...
Jednostavno smatram da dijete od 3 godine treba da uci vaznije ZIVOTNE stvari...

Pozzz Tahirovic

potpuno se slazem..decu od sad pocinju da zamlacuju s nekim nepotrebnim stvarima koje su manje vazne od stvari koje deca treba da upoznaju..to samo kod nas ima..bolje da su im napravili meko igraliste ili sl...

Prijepoljka 22-01-2008 17:43

Quote:

Originally Posted by Rarica (Post 40711)
Tebi je tvoja vera"glupost"i "primitivizam"...dijete nek ti se Allah dz s smiluje !



Nisi me razumela... Ne kazem da mi je vera glupost, vec samo to da je glupost razdvajati! Jer, oni od malih nogu treba da nauce da zive zajedno sa svima ostalima. Tako sam ja kada sam bila mala, i evo, sad je sve super! Sa svima sam super... Dok, npr, kada odem u Sj, cesto cujem glupi, primitivni komentar ukoliko pomenem drugricu, ili druga, koji nije moje vere, tipa: "Kako mozes sa NJIMA?!" Kako mi je to bedno, i jadno... Isto kao i ovo "ISLAMSKI VRTIC"!!

Prijepoljka 22-01-2008 17:53

Quote:

Originally Posted by lejlaa (Post 40719)
Tvoje razmisljanje je shodno tvojim godinama,nadam se da ce uskoro i u Prijepolju poceti sa radom jedna ovakva institucija pa ce sve manje djece razmishljati kao ti,tj.nece bjezati od svojeg identiteta i stidjeti se svoje pripadnosti.
Ocigledno je da ne znas da se u tim ustanovama djeca ne uce da mrze,niko ih ne razdvaja od druge djece,naprotiv uce se da uvazavaju,da postuju i da budu postovani.
Islam je draga moja Prijepoljka VJERA TOLERANCIJE,


SELAM!



Ja se najiskrenije nadam da nece u PP poceti bilo sta vezano za ovakvu vrstu institucije! Hvala Bogu, ne stidim se svoje pripadnosti, niti bezim od svog identiteta, i ne znam kako si mogla tako nesto da kazes?! Mislim, zar je to sto ne zelim da se OGRANICAVAM nesto sto ukazuje na BEZANJE OD IDENTITETA?! Naravno da nije... Znam da ih ne uce da mrze, ali ih uce o tome da je BAS NJIHOVA vera PRAVA, uce ih nekim stvarima koje se razlikuju od stvari vezanih za druge vere, a deca k'o deca, tako nauceni, ona ce na sve nacine pokusati da je NAMECU drugima, sto je i glavni uzrok sukoba.
Jesam vernik, ali veru ne pokazujem/dokazujem na ovakve nacine... Koji mi vec postaju smesni!!! HVALA BOGU ZA GRADJANSKO VASPITANJE U SKOLAMA, i koje sa zadovoljstvom pohadjam! Hvala Bogu da kod nas sve vise djaka pohadja tu nastavu, jer nas ono uci bas toj TOLERANCIJI, a ne toj toleranciji koju bi mozda naucili na verskoj nastavi.

Prijepoljka 22-01-2008 17:54

Quote:

Originally Posted by 36310 (Post 40714)
Vala da joj se ne smiluje!!!
Ko bi je trpeo jos i u Dzenetu???:)


Ne treba mi nicija mislostinja... Ne zivi se od toga!

XRealSjenicakX 22-01-2008 18:49

Super ideja, nista lose nevidim u tome, eto mogu roditelji samo odluciti gdje ce djecu slati u koji vrtic,....Selam


All times are GMT +2. The time now is 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com