SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   Autobuska Stanica Ponovo U Funkciji (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=389)

Tahirovce 11-04-2007 17:57

Autobuska Stanica Ponovo U Funkciji
 
RADNICI AUTOTRANSPORTA U SJENICI POTPISALI UGOVOR

SA PRIVATNIM AUTOPREVOZNIKOM



AUTOBUSKA STANICA PONOVO U FUNKCIJI



Nakon skoro dva meseca blokade, autobuska stanica u Sjenici je ponovo u funkciji. Radnici Autotrnsporta su potpisali ugovor o poslovno tehničkoj saradnji sa privatnim autoprevoznikom i od tada je autobuska stanica deblokirana. Očekuje se da će na takav način, stare, još uvek registrovane linije ATP, ponovo proraditi, a radnici se nadaju da će ipak ostvariti i svoja, Zakonom propisana prava.

Naime, nakon što je, zbog duga prema Upravi prihoda, u februaru organizovana rasprodaja nepokretne imovine Autotransportnog preduzeća, radnici su, ostavši na ulici bez akcija i pravnog statusa, organizovali blokadu autobuske stanice tako što su tu parkirali onih nekoliko autobusa što je ostalo od firme.

Pre nekoliko dana, radnici Autotransporta, predstavnici Udruženja manjinskih akcionara i sindikata Nezavisnost, su u dogovoru sa predsednikom opštine Sjenica Esadom Zornićem, potpisali Ugovor o poslovno tehničkoj saradnji sa privatnim preduzećem «Jablanicatrans». Ugovor je potpisan u cilju poboljšanja prevoza putnika i radi očuvanja postojećih linija Autotransporta. Od tada je autobuska stanica ponovo u funkciji i, nakon skoro dva meseca, putnički saobraćaj počinje da se normalizuje.

U međuvremenu, radnici i bez privremenog zastupnika pokušavaju da saznaju kako i na koji način je organizovana nepravedna rasprodaja nepokretne imovine firme i o mogućnostima poništenja iste. Skupštinskom odlukom, radnike u tome podržava i lokalna uprava. «Postoji mogućnost da se poništi nepravedna rasprodaja imovine i mi se nadamo da ćemo uspeti da ostvarimo naša, Zakonom propisana prava. Mi postojimo i Autotransport, u registru Akcijskog fonda, postoji kao društveno preduzeće», kaže za Sandžak Danas, Bajo Hodžić radnik ATP, predstavnik UMA i sindikata Nezavisnost. On je rekao da je ATP uvek poslovao kao društvena firma jer, i u vreme neuspele privatizacije, preduzeće nikada nije preregistrovano. «Ovih dana očekujemo odgovor od Akcijskog fonda o postavljenu privremenog zastupnika preduzeća. U postupku privatizacije, kao i prilikom rasprodaje imovine, učinjene su mnoge nepravilnosti i mi očekujemo da će se to preispitati i da će pravda biti zadovoljena», ističe Hodžić.

A potpisivanje ugovora sa privatnim autoprevoznikom uliva nadu da će se prevoz putnika u Sjenici normalizovati. Jer, ugovarači su se sporazumeli da Jablanicatrans d.o. iz Sjenice, preuzme i vrši prevoz putnika na registrovanim linijama za registracioni period do 31.05.2008. godine. Ova privatna firma se ugovorom obavezuje da organizuje prevoz putnika sa sopstvenm autobusima i po potrebi autobusima ugovarača DP Autotransport Sjenica sa autobuske stanice u Sjenici. Samim tim će i nekoliko radnika ponovo biti radno angažovano a Sjeničani će imati prevoz.

STRANAC 11-04-2007 18:04

bolje ista nego nista a dace Bog pa da se sve ovo zavrsi dobro...

STRANAC 13-04-2007 23:33

ima li pomaka,da li je stanje ista bolje ili...

SEJO31-de 13-04-2007 23:37

Da li i koliko uoste imaju voznog parka.Ja mislim da nista novo nisu ni kupovali a ono sto su imali......

STRANAC 13-04-2007 23:40

koliko sam ja shvatio,mislim da je suljo hamidovic usao u kombinaciju,i plus oni preostali transportovi autobusi...

i jedni i drugi nisu imali neki zavidan vozni park,ali bolje i to nego li bez toga...

bas me interesuje kako li je to zazivelo...

SEJO31-de 13-04-2007 23:42

Cekace mo informacije sa terena....

keiselbach 16-04-2007 17:30

Suljo priprema da uskoro obnovi vozni park a i pocece da radi ortacki sa nekim ljudima koji voze za Pazarce.

Mislim da treba za neki dan da krene linija za Beograd.



Sto se tice voznog parka koje preduzece ima koristice ga samo za neke lokalne linije tj tamo gde putnicima nije daleko da dodju pesice kad se poluraspadnuti autobusi nacisto pokvare.

Daki 16-04-2007 20:36

Zalosti...

STRANAC 16-04-2007 20:39

bice bolje...

aldin 17-04-2007 15:32

sve sa lopova na lopove

Daki 17-04-2007 20:48

Kod nas vazi, zasto lako kad moze tesko

keiselbach 18-04-2007 09:02

Quote:

Kod nas vazi, zasto lako kad moze tesko




molim objasni na sta se ovo odnosi hvala.



ja znam da bi ljudi najvise voleli da sad neko kupi 10novih autobusa pa da ide ko po loju al niko nije tolika budala da toliko rizikuje.

suada 18-04-2007 10:38

samo produžavaju agoniju, porezna će uzeti svoje ,treba to što prije rasprodati i datio privatnicima neka rade aradnici neka se što prije snalaze to bolje

cucak 18-04-2007 17:17

eko
 
ja taman pomislio za ovih 9-10 godna sto nisam bio u sjenicu da je poceo i tramvaj da vozi,a ono nema ni autobuske stanice...a i sta ce nam.

feksem 19-04-2007 09:58

Re: eko
 
[quote="cucak"]ja taman pomislio za ovih 9-10 godna sto nisam bio u sjenicu da je poceo i tramvaj da vozi,a ono nema ni autobuske stanice...a i sta ce nam.

Nama,koji ne živimo u Sjenici,ne treba autobuska stanica(valjda zato što svi imamo auta ili što je neki od nas rijetko ili nikako ne posjećuju!)Ali,nekim ljudima koji tamo žive autobusi su neophodni,jer im je to jedino prevozno sredstvo!

STRANAC 19-04-2007 15:37

ispravno objasnjenje...

keiselbach 19-04-2007 16:08

pa naravno sta da radi onaj narod iz sela pre svega kad mu je taj autobus sve i sva.

A i brate mili sto da drugi uzimaju pare i da koriste.Samo koliko studenata ide i dolazi.....

sejdzo 19-04-2007 20:05

...samo mogu da kazem "HAIRLI"!!!!

cucak 19-04-2007 20:35

Re: eko
 
[quote="feksem"]
Quote:

Originally Posted by cucak
ja taman pomislio za ovih 9-10 godna sto nisam bio u sjenicu da je poceo i tramvaj da vozi,a ono nema ni autobuske stanice...a i sta ce nam.

Nama,koji ne živimo u Sjenici,ne treba autobuska stanica(valjda zato što svi imamo auta ili što je neki od nas rijetko ili nikako ne posjećuju!)Ali,nekim ljudima koji tamo žive autobusi su neophodni,jer im je to jedino prevozno sredstvo!

....pa ko kaze da i mi iz inostranstva nemozemo da pomognemo,za tvoju informaciju jedna od tih linija drzi moj stari(salih cucak)...

Daki 19-04-2007 21:49

A vidoh na TV-u stigo neki novi autobus. Zna li neko vise o tome???


All times are GMT +2. The time now is 19:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com