SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Sandzacka dijaspora (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=26)
-   -   Nemacki policajci pomazu zavejanima na Pesteri (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=5252)

iSelektor 05-02-2012 18:23

Nemacki policajci pomazu zavejanima na Pesteri
 
Već je mesec dana jug Srbije je okovan snegom, a posebno je teška situacija na pešterskoj visoravni. Sada se na to nadovezao i "sibirski" talas hladnoće, što dodatno otežava i tako tešku situaciju za tamošnjii živalj kome je i odlazak po namirnice ili, ne daj Bože, lekara postao prva avantura kroz snežna bespuća, a moze se završiti i - tragično!

I "Vesti" o toj elementarnoj nepogodi već danima iscrpno izveštavaju svoje čitaoce, a neki od njih odlučiće da ne sede skrštenih ruku. Rešeni da nekako pomognu, pre neki dan, na vrata redakcije "Vesti" u Bad Filbelu zakucaše dva mladića u civilu i "sa vrata" povadiše legitimacije da se identifikuju: Dobar dan, policija pokrajine Hesen!

Dvojica prijatelja i kolega, Sanel Turković i Dejan Panić zasposleni su kao inspektori u policiji u Frankfurtu. U "Vestima" su pročitali i na TV videli o nevolji koja je zadesila zemljake, a Sanel Turković je rodom baš iz sela koja su ovih dana najviše pogođena snegom i ledom i zbog toga gotovo odsečena od sveta. Panić je rodom iz Knjaževca, ali shvata gde je pomoć potrebnija.

- Bio sam nedavno u otadžbini i video kako se narod u selima Doliće, Karajukiće bunari, Ugao, Boroštica, Bioc, Buđevo, Boljare... muče da prežive ovu tešku zimu. Znam da smo za ovu godinu zakasnili, ali imamo dobru nameru da im u budućnosti, a nadam se već od sledeće zime, olakšamo muke - kaže nam Sanel Turković.

Iz razumljivih razloga i prirode posla kojim se bave, zamolili su da im ne objavljujemo fotografije, što naravno poštujemo. Ali, prenosimo zato njihov apel zemljacima širom dijaspore.

- Dejan i ja smo pokrenuli akciju za kupovinu bagera za sneg koji bi bio "nadležan" za nekih 35 kilometara seoskih puteva u tom regionu. Tako se više ne bi moglo desiti da usred zime ostanu ovako odsečeni od ostatka Srbije - priča Turković.

- Za sada sam prikupio 3.000, ali ta mašina košta čitavih 25.000 evra i nećemo uspeti da sakupimo toliku sumu bez uključivanja većeg broja ljudi u akciju. Zato smo, eto došli kod vas u "Sjenica.com".

Dragan Panić kaže da nameravaju, kada prikupe novac, da kupe bager u Srbiji, a onda bi njime zadužili jednog od vozača u tom delu Peštera.

- On će bager dobiti na revers, troškove za gorivo će snositi opština, a verujem da bi i onaj ko bude njime upravljao mogao štogod da zaradi "na čast", jer je kod nas običaj da se daje u ovakvim slučajevima kad vam neko prokrči put do kuće - dodaje Panić.

Verujemo da čitaoci sajta SJENICA.com, već nebrojeno puta dokazani kao humanisti, ni na ovaj apel neće ostati gluvi, a o toku akcije i dalje ćemo izveštavati verne posetioce našeg sajta.


Kontakt telefon

Oni koji žele da pomognu kupovinu bagera za Pešter mogu se obratiti Sanelu Turkoviću na telefon (+49) 0176 62 88 2781 (oni koji zovu izvan Nemačke treba da izbace nulu). On će im objasniti na koji način mogu da uplate svoj prilog za ovu akciju.

Racun u Nemackoj banci je:

Banka: Deutsche Bank
Razlog: Buldozer
Broj racuna (Kto.Nr.): 307941517
Broj banke (BLZ): 50070024

IBAN: DE86 5007 0024 0307 9415 17
BIC: DEUTDEDBFRA

*************************************

Ja sam malopre sedeo sa Sanelom i pokazao mi je clanak iz novina i rekao sam da cu i ja izaci u susret ovome, da cu objaviti clanak iz novina "Vesti" u nadi da ce se naci dobri ljudi sirom planete da pomognu!

Clanak iz novina:

http://img40.imageshack.us/img40/1406/12644598.jpg

iSelektor 05-02-2012 18:45

Molio bih Reska, da prebaci ovu vest i na naslovnoj strani Sjenica.com

Pozzzz Tahirovic :)

halilce 05-02-2012 23:24

Quote:

Originally Posted by Tahirovic (Post 238240)

Ja sam malopre sedeo sa Sanelom i pokazao mi je clanak iz novina i rekao sam da cu i ja izaci u susret ovome, da cu objaviti clanak iz novina "Vesti" u nadi da ce se naci dobri ljudi sirom planete da pomognu!

Zanimljiva i i izuzetno humana ideja naših zemljaka,koji po ko zna koji put zaredom dokazuju svoju humanost i opredeljenost da pomognu sunarodnicima u neprilici..
Čestitke,momci..

Ps...Nisi samo Ti Zlatko sedeo sa njim...mislim da on sedi ovde sa nama nekoliko sati i poželjeću mu dobro došlicu na naš sajt u svoje lično ime i ime administracije..
Dobro došao Sanele FFM..

iSelektor 05-02-2012 23:52

Hehe Halice, ja sam danas sedeo sa njim bas u vezi ovoga. Iskreno nisam znao coveka, sem iz vidjenja. Ali drago mi je da smo se upoznali!
Evo i ja ovde da mu pozelim javno dobrodoslicu!

Pozzz Tahirovic :-)

Sanel FFM 06-02-2012 00:01

Hvala Puno na dobrodoslici :))

a Zlatko i ja delim tvoje Misljenje :-) jer je i meni bilo Drago !!


All times are GMT +2. The time now is 04:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com