SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Ovo i ono (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=18)
-   -   Interesantne slike iz vase arhive (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=135)

sead ljumic 22-04-2006 00:24

Interesantne slike iz vase arhive
 
Secate li se Baza zvanog Dzontra Volta?

Dzenan 22-04-2006 00:50

cini mi se da ste malo popili

joku 22-04-2006 09:56

Jeli slika slikana kod "Djeda"u kahfu,Seade?

sead ljumic 22-04-2006 10:42

Ovo je slikano oko 4, 5 sati ujutru na autobuskoj stanici. Posle doceka Nove godine u Boricima, jedino mesto koje je radilo u to vrijeme, a nama jos nije bilo dosta. Jesmo bili lijepi, a posle smo bili jos ljepsi. :lol:

suada 22-04-2006 20:05

Bravo Seade, odlična ideja.Samo mi reci koji si ti ovdje

Faca se sjećam i to svih ali ni jednog jedinog imena

Pa ću i ja poslati slike svojih starih drugarica iz školskih dana možda ti je srce skako zbog neke od nas

sead ljumic 23-04-2006 00:02

Ja sam ovaj do Dzontre.

joku 23-04-2006 19:25

Ja se secam Baza.Mislim da se prezivao Masovic.Imao je nesrecnu sudbinu.Koliko ja znam otac je ga udario vagirom po glavi.Posle toga je imao psihicke probleme i umro je u bolnicu.Svi su pricali da je prije ovoga slucaja bio izuzetno intelegentan.

Seade ispravi me ako nesto nije tacno,mnogo je vremena proslo!!

walter 23-04-2006 20:05

Eeeennnooooooooooooo! je bio njegov prepoznatljiv uzvik.

Dobro se sjecam Baza zvanog Dzontra Volta. On je u stvari imao vise udaraca u glavu. Jedan od tezih udaraca se dogodio kada je Bazo vozio biciklo na Uvcu (pravac Kotlusa - Veliki vir) i posto nije znao da zakoci (zbog onoga prvoga udarca u glavu) on je zakocio tako sto je udario glavom u banderu.

walter 23-04-2006 20:10

Da li znate ko su bili:

1. Dzeva i Bahtijar

2. Mala Tota Aja

3. Mate iz Bukresa

4. Ramiz Balon

A ako znate i imate slika posaljite i podijelite uspomene :)

sead ljumic 23-04-2006 22:10

Evo, joku, walter ti odgovori. Ja nisam siguran sta je istina, ali bas tako se pricalo po gradu, i pricalo se da je bio najbolji ucenik u generaciji.

Dzeva je jednom stavila pasulj da se kuha i otisla za prijepolje.

Mala tota mala aja se odnekud pojavio u sjenici i bio tu jedno vrijeme, ne verujem da neko zna odakle je izbio. Nosio je jedan budilnik oko vrata, a kad bi ga pitali koliko ja sati uvijek bi bilo pola pet. Mala tota znaci: mala svojta a mala aja ne znam.

Mate ne mogu da se setim.

Ramiza se secam, ali slabo, bio sam dijete. Ali znam dje mu je bila kuca ( nisam siguran da jos stoji tamo), i znam mu sina.

A secate li se Lepe Brene.

amlA 23-04-2006 23:05

Hehehehe,ja se secam Lepe Brene,imala je krivudave noge i isti takav hod.Secam se i Mala Tota Aja,a za Dzevu sam samo chula (ono kad uradish neshto shto ne treba kazu:"Bash si Dzeva." :roll: )

Ramiz Balon mi je komshija bio,ako je to taj, i secam ga se dobro.

walter 24-04-2006 00:28

Hvala Ljumicu, ovo je prava relaksacija za dusu kada ima co'jek podijeliti s nekim dio sebe. Dio zivota. Dio sjecanja... A valjda sto smo stariji sve se vise sjecamo... Mate je zivio u Bukresu, nije govorio samo je strasno galamio kada bi grmili. Cuvo je krave u chairima u Muminovskoj mahali tamo gdje je stadion. A najvise su ga zene zezale jer kada mu kazu "Mate vadi sablju" a on otkopca slic... I kazu da je imao veliku sablju... Eh Bog kada mu uzme na jednu stranu da mu na drugoj... Dzeva i Bahtijar su ala Behka i Ljuca iz Sarajeva (svi rahmetli) svirali su, pjevali i zabavljali carsiju svojim neobicnim ponasanjima. Uvijek su bili obuceni u folklorne nosnje (jeleci, caksire i dimije)

Ramiz je iz Soljanske mahale i mala raja ga je prvocirala sa "Zvrrrrr balone" na sta bi mu odgovor bio "Zvrcnem ti ga majci" ili "Pik prvi" (njegov odgovor na ovo moze biti i nagradna igra :)

A za Baza je karakteristican pozdrav bio:

Eeeennnnooooooooooooooooooo! Pozdravio te Zeno.



Eto za sada toliko (p.s. jesi li ti Ljumicu iz Hodzica mahale?)

sead ljumic 24-04-2006 08:12

Mama mi je od Abdulahovica iz Hodzica mahale.

walter 24-04-2006 08:28

E bas mi je drago onda ti je garant Murat rodjak, dugo ga nisam vidio niti znam sta je s njim, ako imas kakvu informaciju o njemu bio bih ti veoma zahvalan.

p.s. Da li se Adem jos bavi slikarstvom?

joku 24-04-2006 10:10

Selam alejkum walter!



Posto vidim da znas mnogo o Sjenici i Sjenicacima a i mi ovje imamo obicaj da se predstavimo,pa ako ti nije problem jer me stvarno interesuje a mislim i nas vecinu ovdje,ko se krije iza nicka "walter"

sead ljumic 24-04-2006 10:26

Murat je u Svedskoj, ozenjen je i ima dva sina.

Nije Adem nego Maso, ali je dosta ostarao pa sad manje slika.

I mene mnogo interesuje ko si, pa ako ti nesto nije hatar, bilo bi nam svima drago da nam to otkrijes. :)

walter 24-04-2006 14:21

Ja sam iz plemena starih Mahmutovica sto za skijanje dusu dadose...

walter 24-04-2006 14:28

Zao mi je sto sam pobrkao Masovo ime, ali godine cine svoje (preko dvadeset godina ga nisam vidio), ali mi je ostao u sjecanju kao umjetnik, drag i tih covjek. Puno selama Muratu i njegovoj porodici...

Tahirovce 24-04-2006 19:06

da nisi ti Esko Mahmutovic???

suada 24-04-2006 19:07

je li iza nicka Walter možda Esko Mahmutović


All times are GMT +2. The time now is 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com