SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   B92: SDA: Prioritet jedinstvo Bošnjaka (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=6227)

iSelektor 30-10-2012 17:02

B92: SDA: Prioritet jedinstvo Bošnjaka
 
Novi Pazar -- Funkcioneri Stranke demokratske akcije Sandžaka (SDA) Fuad Baćićanin i Hazbo Mujović, ocenili su da je jedinstvo nacionalni prioritet svih Bošnjaka u Sandžaku.



http://www.b92.net/news/pics/2012/10...70225_orig.jpg
Mustafa Cerić (Foto: Arhiva)

Baćićanin i Mujović, predsednik Skupštine Novog Pazara i aktuelni predsednik opštine Sjenica, prisustvovali su, povodom posete reisu-ul-uleme Mustafe Cerića novopazarskom Mešihatu, prijemu kod glavnog muftije IZ u Srbiji Muamera Zukorlića.

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji danas proslavlja 19 godina od osnivanja. IZ u Srbiji organizaciono pripada IZ Bosne i Hercegovine na čijem je čelu do sada bio Mustafa Cerić.

Funkcioneri SDA izjavili su Sto plus radiju da su na prijemu predstavljali predsednika svoje partije i ministra bez portfelja Sulejmana Ugljanina.

Predsednik te stranke Sulejman Ugljanin je pre nekoliko godina izjavio da Mešihat IZ Muamera Zukorlića "ne postoji".

Upitan da li posle višegodišnjih verbalnih i fizičkih sukoba između aktivista SDA i IZ u Srbiji, prisustvo predstavnika SDA skupu koji organizuje muftija Zukorlić znači njihovo izmirenje, generalni sekretar SDA Fuad Baćićanin je odgovorio da je jedinstvo najvažnije.

"Bošnjaci moraju raditi na ujedinjenju. Ne moramo da mislimo isto, ali možemo da radimo zajedno. To pokazuje i koalicija u Skupštini Novog Pazara", rekao je Baćićanin.

Posle skoro decenije sukobljavanja, većinu u Skupštini Novog Pazara posle ovogodišnjih lokalnih izbora formirale su SDA i Sandžačka demokratska partija (SDP).

Pored predstavnika SDA, prijemu u Mešihatu prisustvovao je i funkcioner Liberalno demokratske partije (LDP) Enes Curić.

Ta partija je i u prethodnom periodu sarađivala sa IZ muftije Zukorlića.

STRANAC 30-10-2012 17:07

interesantno...
da sam cujem verziju @tahirovceta i @halilceta :) :)
momci, sta je bilo ovo,kako ovo,dje ovo, ko ovo i tako to :)

halilce 30-10-2012 21:48

Ko bio,dje bio,sa kim bio,ko zvao ko se odazvao..:)
Mislim..šta reći...Još Tahirovče da se vrati na tobe,ostali jesu...hahahahah..
Zezam se..Još samo fali Meho Mahmutović i Meho omerović,jel?;)



Domaćin je bio glavni muftija Muamer ef. Zukorlić, a na sastanak su pozvani predsjednici svih političkih partija u Sandžaku, gradonačelnici sandžačkih općina te čelni ljudi nacionalnih, naučnih i kulturnih institucija.



Učesnici sastanka imali su priliku da iznesu svoja mišljenja o aktuelnom stanju u Sandžaku i izazovima sa kojima se suočavaju, nakon čega je Reisulema izrazio zahvalnost na podršci koja mu je iz Sandžaka dolazila u toku obavljanja ove visoke dužnosti, naglasivši da je ranije vjera štitila naciju, a da je sada došlo vrijeme da nacija štiti vjeru.


http://www.youtube.com/watch?v=XW149JV52l8


Vrhovni poglavar Islamske zajednice je, između ostalog, istakao i da će naredni period biti u znaku uspostave i afirmacije bošnjačkih nacionalnih institucija i povezivanja Bošnjaka širom svijeta.
http://img18.imageshack.us/img18/789...m19godinas.jpg

Slike su sa lica mesta pošto sam danas bio u Pazaru..:)Vidiš stranac,kako se slika telefonom,ali ne stigoh na viber da ti pošaljem slike..:p

Rekoše,da je Srbijanski reis Adolf Zlikić pored Raške danas peko mumuruze...:lmao:..Samofinansirajući reis,nije više na budžet...:pucaodsmijeha:

Tahirovce 31-10-2012 08:17

Dosli da se isprate Cerice, stali mu na zulj :pucaodsmijeha: a novom nesto sapnuli :) ...

Tahirovce 31-10-2012 20:39

Jutros hitah pa ne stigoh opsirnije..
Cericu je davno receno nemoj protiv SDA ko se sa njima kacio vazda je bio donji, nicija do zore nije gorela al oprobo se, e dosli ljudi pa mu rekli a secas li se matufe stari sta ti vikasmo :icon_cheesygrin:
Novom nesto hteli da sapnu al on ih preduhitrio, dobro je ljudi sve mi je Bakir rekao :smeh2:..

Halilce a vidi ove tvoje na snimku i slikama, svi ko da su se usrali :icon_cheesygrin:..

Salim se malo

Jos jedan pokusaj da se napravi normalan odnos medju Bosnjacima, ovi neobavesteni oko muftije odma rastrubeli neke dezinformacije oko novih koalicija, al evo i da im daju nekoliko mandata sta ce im kad nemaju kadra ...

iSelektor 31-10-2012 23:45

najvise volim, kad ne procitam vest i ne znam o cemu se radi a citam komentare od haliceta, stranca i tahirovceta hahahahaha

STRANAC 01-11-2012 09:12

ja sam ti brate ovde kao "plavi slemovi" :)
drzim neku "tampon zonu" izmedju blago ostrascenih simpatizera dveju rivalskih opcija
a niko me,da prostis, ni za suhu sljivu :) :)



inace, jako podrzavam ovo desavanje, da je srece da bude cesce ovako i da konacno dodje do relaksacije odnosa...
previse se energije trosi bezpotrebno, bolje da se to usmeri na nesto drugo, valjda bi iskocila neka dobra posovna ideja umesto trvenja ciji je konj brzi ;)
ljudi moraju da zive zajedno, nema podela ni po jednom osnovu i ne sme da ih bude...
ne sme da bude ni revansizma, ako se svima vrati oko za oko svi cemo biti "coravi"...
ljudi ne moraju da pomazu jedni druge, ali ne smeju da odmazu jedni drugima...

halilce 01-11-2012 13:19

E sto volim ljudi moji,sto resko pominje i starog i novog muftiju,a o njegovom ni da sapne:)Allaha ti,sanjas li mu brcice,haha..Mora da je doslovno zasro stvar,pa ga ne pominjete..
Ja se salim,zezam maximalno.davno sam rekao,od letovanja iz Turske do Sarajva uz bombardovanje,pa ubistva Durovica,legli su za mene i Suljo i Rasim.postoje ljudi pojedini vredni mog postovanja,neki nikada to imati nec.VVodje nikada.Podrzavam jedinstvo bosnjaka i polizicko i versko,a onog ko je nepismenog Adolfa postavio za reisa,postavio bih na Kacku petlju da opsluzuju kamiondzije.

Tahirovce 01-11-2012 16:26

Moras da pravis razliku izmedju muftije i Reisa, Reis je sef muftiji :) tako je svuda u svijetu pa eto doslo vrijeme i kod nas da bude :zvizdi: ...

halilce 01-11-2012 17:23

E,a sto vi stvoriste ŠEFA? On je mogo bit samo šef sale,posto je u kafani ustolicen:)Al mi je milo sto starog Šefa ispracate i novog priznajete,a šef sale ce insalah biti jedino šef kotlare u dzehennemu:biggrin:

Tahirovce 01-11-2012 23:04

Jes kad bi se ti pitao al pita se vecina, ona sto pobedi na izborima :) i ona sto pobedi u Bosni na izborima.. Da ti uprostim to je SDA ..a sad kad se razocaras u bdz u koju ides stranku :) ...

halilce 01-11-2012 23:45

Ada..ja nisam razocaran u SDA,ni u SDP ..Ja sam razocaran u ljude..one koje vode te stranke.A..ti,matufe stari..jasno i glasno odgovori,sta vam je bre sa Zlikicem pa se uvlacite u d..e Cericu kojeg pljuvaste i na grob mu se ..?Pa hocete i Kavazovica da zagrlite,a uz njega bogme i Fenomena:psssst:
DJE VAM JE SRBIJANSKI SEF SALE>>>>>>>:biggrin::lmao:

Tahirovce 02-11-2012 07:59

Ada tu je Reis Zilkic, sefuje muftijama kao i do sad ... A Cericu se niko niko ne uvlaci popisam ga zajedno zukorlicem sto su dali podrsku radonjicu - sbb pa eno ga sad lize se sa dodikom i lagundzijom ...

halilce 02-11-2012 16:44

Meni ovo lici na sledece.
Ultimatum Nikolicu od Turske,za ispunjennje plana o jedinstvu Iz.Takodje,zanimljivo da se to desava posle gostovanja muftije na B92 u kaziprstu,kada je rekao da nema dogovore sa nikolicem.Ovaj se setio izgleda da treba da resi pianje Iz. A i vi mi nesto mutite,niste pljuvali mnogo muftiju ni on vas,pa ste svesni postali da je muftija bas fenomen,a o vasem reisu nikad nista osim epitafa na Orlovackom groblju,nece biti zapisano:)

Tahirovce 02-11-2012 17:04

E sta sve neces cut, ene posle gostovanja na B92 e ovo je bilo jako, zabole nekog sta prica gubitnik ...

SEJO31-de 02-11-2012 19:48

Quote:

Originally Posted by Tahirovce (Post 250191)
..a sad kad se razocaras u bdz u koju ides stranku :) ...

cijelo vrijeme citam i cekam ovo....:smeh2::smeh2::smeh2::smeh2::zvizdanje:


All times are GMT +2. The time now is 05:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com