SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kome Smeta UreĐeni Park (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=1284)

Tahirovce 09-10-2008 15:30

Kome Smeta UreĐeni Park
 
Nakon duže vremena, zahvaljujući PRO programu, Sjeničani su ove godine dobili uređeni gradski park. Postavljene su nove klupe, nove svetiljke, asvaltirane pešačke staze, a u delu predviđenom i specijalno uređenom za dečiju igru, postavljene su ljuljaške, klackalice, vrteška, konjići i slični sadržaji. Tako uređen park u centru grada, ovog leta privlačio je posetioce svih uzrasta, a najviše decu, koja se svakodnevno igraju u njemu.
Nekome je očito zasmetao kutak urbane gradske sredine, pa se potrudio da ga naruši, nemilosrdno lomeći i odvaljujući čvrsto fiksirane metalne sprave, namenjene isključivo za decu. Polomljene su vrteška, klackalica i razboj. Deca se i dalje igraju u parku, ali ne shvataju zašto neko uništava njihov prostor za igru!
Kome to smeta?

http://img355.imageshack.us/img355/3...euparkuti5.jpg



STRANAC 09-10-2008 16:05

nadam se da ce biti pronadjeni ovi vandali i kazniti se maximalnom,zakonom predvidjenom,kaznom...
ovo je za svaku osudu,oni nisu samo neprijatelji dece i sjenice,vec covecanstva u opste...
strasno....

ursuljanka 09-10-2008 16:14

Ja sam gledala osnovce kako se izivljavaju na onim konjicima.Nevaspitanje-ne znam sta drugo da napisem.

halilce 09-10-2008 16:20

U jednom od mojih postova o uređenju parka sam naveo i postavio slike,i nadao se čak ovome!
Nije vredelo,odraz naše nekulture i nevaspitavanja!
Čast izuzecima!

Tahirovce 09-10-2008 16:33

Samo naci bagru koja je to uradila i popraviti o njegovom trosku, pa kad se procuje po carsiji koliko je platio stetu + kaznu garantujem da ce svaki roditelj upozoriti svoje dijete da na tako nesto ne smije da pomisli a kamoli uradi....

superbaka 09-10-2008 16:35

kome smeta uredjenje parka
 
Quote:

Originally Posted by STRANAC (Post 80729)
nadam se da ce biti pronadjeni ovi vandali i kazniti se maximalnom,zakonom predvidjenom,kaznom...
ovo je za svaku osudu,oni nisu samo neprijatelji dece i sjenice,vec covecanstva u opste...
strasno....

Moj Stranac nece se pronaci vandali ............davno beshe to vreme kad su ljudi imali kulturu zivljenja..........sad su doshli neki novo ljudi sa njihovom kulturom koja je ravna nuli..........pozzzz........

aaliyan 09-10-2008 17:48

Quote:

Originally Posted by ursuljanka (Post 80733)
Ja sam gledala osnovce kako se izivljavaju na onim konjicima.Nevaspitanje-ne znam sta drugo da napisem.


Takodjer..e bas je bio fin onaj park za decu,stvarno strasno,bas kom je ono zasmetalo..:eek:.

supergirl 09-10-2008 18:04

Zar nam za odrzavanje DECIJEG prostora treba cuvar,video nadzor,uvodjenje zakonskih mera i sl ?!
Zalosno!

Tahirovce 09-10-2008 18:26

Quote:

Originally Posted by supergirl (Post 80755)
Zar nam za odrzavanje DECIJEG prostora treba cuvar,video nadzor,uvodjenje zakonskih mera i sl ?!
Zalosno!

Nazalost treba, ali i kosta :mislim: ...

iSelektor 09-10-2008 19:51

Eh kuca mu se zapalila, ko je da je...
Pa molio za pomoc...

mersija 09-10-2008 20:08

Cak u sve mogu da povjerujem da moze da se desava sa ovim ili onim razlogom u nasoj Sjenici, ali ovo je zaista previse.

Kome je samo smetalo i to malo sto su "nasi"malisani imali.Neznam,ali izgleda nikada kraja ovakvoj vrsti"ljudi"...ma koliko "oni"bili "godinama" stari...

Stvarno zalosno...

Dzaba placanje, o trosku ovog ili onog....jednom za uvijek treba da se pokusa i izkorijeni ovakav vid lijecenja "dosade"...jer uraditi nesto ovako na sto su nasi malisani godinama cekali je bolesno.

f_45_lj 09-10-2008 20:16

Bas zalpsno i steta za sjenicku decu!To je odraz kulture,nevaspitanja i niske svesti!Treba shvatiti da je to uradjeno za nastu decu,za nase dobro i umesto da doprinesu da sacuvaju to oni unistavaju!Sta reci za ovo:bruka i sramota ili ,,svaka im cast".Valjda ce se opametiti............ali kada?

Crni Gruja 09-10-2008 20:16

VAla bkih mu ja dao sto kaze Resko po dzepu, sigurno bi ih to najvise bolelo, a i za druge bi bila dobra lekcija. Ccccc, stvarno za svaku osudu

NeXeN 09-10-2008 20:25

Quote:

Originally Posted by ursuljanka (Post 80733)
Ja sam gledala osnovce kako se izivljavaju na onim konjicima.Nevaspitanje-ne znam sta drugo da napisem.

ma i srednjoskolci, licno sam ih gledao...
stvarno bruka
mislim da ne pomaze ni kaznjavanje ni nista, moramo da se promenimo iz korena, od najmanjeg do najveceg...

36310 09-10-2008 21:40

Vala ja sam se kladio sa babom da ce parkic opstati do sledeceg ljeta a on mi veli:"De sinko ne pricaj gluposti,ovo ako ti izdrzi do nove godine bice dobro..."
I eto izgubih opkladu.Ozbiljno ovo pricam ne zezam se.
Sta reci...i kako smoci snage i sve to popraviti i nadati se da ce biti bolje i da posle ovoga nece vise nikad...Stvarno crna bruka i sramota.

ps
Neznam kako cu objasnit mojoj deci da je parkic unisten.

nc.biber 09-10-2008 23:23

... ja gledao-la svojim ocima ovog il onog i ....

i...

i precutali! cutanje je znak odobravanja! kaze se - a zar to treba odobriti ????
zar treba dozvoliti da divljaci unistavaju opste dobro?
zalosno je kako smo nisko pali - a sta je Sjenica - jedna malo veca mahala gdje skoro svak svakog zna i zna ko je koga dje i kako a za ovakve stvari - niko nista ne zna i nece da zna! sramota! bruka!

NeXeN 09-10-2008 23:55

Quote:

Originally Posted by nc.biber (Post 80841)
... ja gledao-la svojim ocima ovog il onog i ....

pa sta cemo,da necemo da se bijemo?
mislim da je dovoljno razumnom coveku,srednjoskolcu da shvati da ne treba on od svojih 15.16.17.18 godina da se klati na ljuljaski ili jase one futne konjice....

Elvis-Eko 10-10-2008 04:51

Quote:

Originally Posted by NeXeN (Post 80795)
ma i srednjoskolci,.


Bingoooo. Policija da radi svoj posao davno bi kaznila pocinioce. Treba samo jednu noc da sacekaju kod parka i sve bi im bilo jasno.
Dok sam bio dole ljetos skoro svaku noc sam primjetio okupljanja mladih u tom parku koji nije namjenjen za njih vec za malisane.
Nije mi sto se okupljaju vec sto se u tom parku tuku izmedju sebe i unistavaju ono malo sto imamo.

dzahwe 10-10-2008 10:16

stoka bre.....bagra...za njih je stala.....oni doshli u park....u stalu swe to treba

supergirl 10-10-2008 12:18

Ok je ljuljati se i klackati na normalnan nacin tamo i sa svojih 100kila...
Nije fora u tome da je to samo da decu (do 10-ak god) i da niko vise ne treba da dolazi tu ,vec u tome sto se (otprilike petnestogodisnjaci) izivljavaju na njima! Da onu samo dodju,klate se na konjicima....... (dosadilo bi im brzo!).
Nego,djecurlija se osetila,pa gledaju ko moze da izvali vrtesku,da prekine ljuljasku....

Kako da nam djeca budu vaspitana kad ni mi nismo??? (sad ispade da ja nisam dijete,al dobro...)


All times are GMT +2. The time now is 06:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com