SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   Pranje Ulica U Toku, Šira Akcija ČiŠĆenja Za Vikend (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=1665)

Tahirovce 09-04-2009 21:08

Pranje Ulica U Toku, Šira Akcija ČiŠĆenja Za Vikend
 
Prema nepisanim pravilima april je mesec čistoće, i to je vreme kada, nakon duge i hladne zime, u Sjenici počinje prvo prolećno čišćenje grada. Pranje ulica je u toku, a šira akcija čišćenja najavljuje se za vikend. Kako saznajemo u komunalnom preduzeću, pored radnika i raspoložive mehanizacije svih javnih preduzeća, u akciju na dobrovoljnoj osnovi uključiće se i privatni autoprevoznici, građani takođe mogu dati svoj doprinos, a očekuje se i pomoć Javnog komunalnog preduzeća ''Čistoća'' iz Novog Pazara.
''Zbog velikih količina abrazivno-posipnog materijala tokom zime, prvo prolećno pranje ulica u Sjenici je najkomplikovanije, s obzirom na skromnu, malobrojnu i zastarelu mehanizaciju, kojom raspolaže JKP ''Vrela''. Naša cisterna od 5000 litara je malog kapaciteta i brzo se prazni. Kao ni mnogi u okruženju, ni mi nemamo mašinu za kupljenje, pa na pranju ulica obično angažujemo, pored vozača još četiri radnika, dva perača i dva sakupljača abraziva, koji već nekoliko dana rade na tim poslovima. Ovog vikenda, u saradnji sa lokalnom samoupravom organizovaćemo širu akciju sa ciljem da očistimo grad i sve divlje gradske deponije, a svaka pomoć nam je dobro došla'', rekao je www.sjenica.com , direktor JKP ''Vrela'' u Sjenici, Ismet Mehmedbašić. On je podsetio da komunalno preduzeće raspolaže sa tri kamiona za sakupljanje i odvoženje smeća, od kojih je jedan u vrlo lošem stanju, i najavio da će ovo preduzeće uskoro dobiti dva nova vozila. ''Pored novih vozila, koja će, za potrebe komunalnog preduzeća obezbediti lokalna samouprava, uzećemo na probno korišćenje i polovnu mašinu za pročišćavanje kanalizacije ''Voma'', što je, s obzirom na stanje kanalizacijone mreže, Sjenici veoma potrebno. Mašina je servisirana i kupićemo je ukoliko se pokaže efikasnom u periodu probnog korišćenja'', istakao je Mehmedbašić. On je izrazio nadu da će akcija čišćenja grada, koja počinje sutra, dati dobre rezultate i najavio da će, uz obnovljenu mehanizaciju, održavanje gradske čistoće u Sjenici, u narednom periodu biti redovnije i efikasnije.

http://img14.imageshack.us/img14/690...eglavneuli.jpg

STRANAC 10-04-2009 14:28

zamerice im Reško i Maca sto nisu prali po snijegu nego sad... :D

Tahirovce 10-04-2009 14:56

Nije u tome problem, vec je u tome sto peru kad je najveca guzva po gradu da bi ih sto vise ljudi videlo da oni "PERU ULICE" tj da nesto rade..

STRANAC 10-04-2009 15:33

Quote:

Originally Posted by Tahirovce (Post 118757)
Nije u tome problem, vec je u tome sto peru kad je najveca guzva po gradu da bi ih sto vise ljudi videlo da oni "PERU ULICE" tj da nesto rade..

slazem se da je tako,
ali slozices se da se uvek TAKO NAOPAKO radilo,ma ko da je bio na vlasti-od Tita pa na ovamo...
Jedna stvar me interesuje,da li postoji mogucnost pranja ulica nocu,kada nema frevekntnosti u saobracaju,
ili su ti ljudi toliko glupi da ne shvataju potrebu NOĆNOG PRANJA ULICA...

Elvis-Eko 10-04-2009 15:53

Quote:

Originally Posted by STRANAC (Post 118762)
Jedna stvar me interesuje,da li postoji mogucnost pranja ulica nocu,kada nema frevekntnosti u saobracaju,
ili su ti ljudi toliko glupi da ne shvataju potrebu NOĆNOG PRANJA ULICA...



Hehehehe , da ti ispricam nesto. Bese to pocetkom 90tih, cetvrtak, ja se vracam iz carsije s jednim svojim rodjakom kad naidjosmo na ove sto peru ulice a ulica puna naroda. Kad ovaj sto je bio samnom viknu vozacu kamiona, "pa zar vam nije lakse i bolje da perete ulice nocu " a ovaj ce ti -- "izvini prijatelju ali naredjeno nam je da peremo cetvrtkom "
:smeh2::smeh2: Eto ti Resko odgovora, sda je prva uvela ovu praksu.
Nego, helenejse, nisu ovi sto peru krivi, vec narod koji kroz takvo pranje ulica i mijenjanje sijalica na banderama ocjenjuje kakva je trenutna vlast :4_2_204:
pored stotinu drugih i precih problema.

edis_mumin 12-04-2009 20:51

Problem je što pola ulica nema ulično osvetljenje, pa se ne vidi ni kuda ide ulica, a kamo li da se opere... Samo neka se opere, pa makar i ovako.

STRANAC 12-04-2009 20:56

Quote:

Originally Posted by edis_mumin (Post 119527)
Problem je što pola ulica nema ulično osvetljenje, pa se ne vidi ni kuda ide ulica, a kamo li da se opere... Samo neka se opere, pa makar i ovako.

hajde ove sporedne i nekako...
ali glavana bar ima osvetljenje,nju mogu nocu da operu...
ma da,onaj kamion cisterna ima osvetljenje,moze da se i dogradi jos po potrebi,tako da to niej opravdanje,ali sporedne ulice se i ne peru vec samo jadan put godisnje...

edis_mumin 13-04-2009 20:37

... samo neka se pere... Sećate li se za Sandžačke igre, prali su ulice po dva - tri puta dnevno

MajkaMaca 18-04-2009 16:39

Quote:

Originally Posted by STRANAC (Post 118746)
zamerice im Reško i Maca sto nisu prali po snijegu nego sad... :D

heheheheeeeeeeee...e sto li si se ti uhvatio,tog naseg dijaloga,nije mi jasno,a i ne razumem:shock:,ja okrecila stan posle tri godine,nova vlada oprala ulice posle deset meseci i sta je tu lose,fala bogu da su oprali,znaci da se nesto pocelo radit,:) nesto bar da se vidi i kod mene i kod njih:icon_cheesygrin:

nekad su se ulice(u moje vrijeme)prale uvek i to bas uvek nocu,posle 22sati,a sad nova vremena,ili....

Undercover 007 18-04-2009 18:13

Brafo za njih potrosili su se :)
Kakvi ti je to crno pranje sa tim srijevom i sve to smece sa ulice uteras u necije dvoriste ili u park. Neka ih je sramota i ove i one prije njih kad nisu bili u stanju da kupe jedan polovan profeionalni cistac ulica koji moze naci za veoma povoljunu cenu u nemackoj ili negde u EU nego ovako sa vuku sa ovim crijevima i to jos kad je narod na ulicama!


All times are GMT +2. The time now is 20:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com